O tym, że przenoszenie danych na dyskietkach pomiędzy PC a Amigą nie jest zadaniem łatwym, przekonał się już każdy, kto kiedykolwiek próbował. Oczywiście Gotek i HxC skutecznie dziś zastępują przestarzałe dyskietki, jednak wciąż oryginalne nośniki mają w sobie coś magicznego (ok, nie mam na myśli wielodyskietkowych przygodówek, czy tez prób grania w Mortal Kombat na Amigach).

Robertowi Smithowi właśnie udało się pogodzić ogień z wodą – w swoim serwisie opowiada o pracach nad interfejsem USB bazującym na mikrokontrolerze Arduino, który umożliwia zapis i odczyt danych na/z fizycznych nośników (dyskietek) z poziomu emulatora WinUAE lub specjalnej aplikacji, współpracującej z interfejsem. Z jednej strony takie rozwiązanie otwiera drogę do zabawy w oryginalne gry na PC i emulatorze, z drugiej – ułatwia przenoszenie danych pomiędzy PC i Amigą. Cały projekt realizowany jest na zasadach open source.

DrawBridge właśnie dynamicznie łata potencjalne błędy, które wychodzą na wierzch podczas prób odczytu zabezpieczonych dyskietek oraz zabawy z demami, o czy, Robert Smith rozpisuje się w historii projektu.