Na tę chwilę do bety mogą zapisać się posiadacze Battle Passa do Doty 2, ale w przyszłym tygodniu testy otworzą się na wszystkich.

Na początku czerwca pisaliśmy o tym, że Valve dogadało się z twórcami Dota Auto Chess i w konsekwencji doprowadziło do przemiany bardzo popularnego moda w osobną grę mobilną, podczas gdy włodarze Steama wzięli się za tworzenie własnej wersji. Wygląda na to, że w odróżnieniu od wielu rzeczy tworzonych w „czasie Valve”, ta produkcja powstała dość szybko, bowiem już rozpoczęto jej beta testy.

W tej chwili do Dota Underlords, bo tak nazywa się modyfikacja, zapisać się mogą posiadacze Battle Passa w Docie 2, ale testy mają zostać rozszerzone na wszystkich zainteresowanych już za tydzień. Testy mają potrwać relatywnie długo, Valve podkreśla bowiem, że gra jest na wczesnym etapie produkcji i będzie przyjmować komentarze od fanów w najbliższej przyszłości. W grze będziemy mierzyć się z siedmioma przeciwnikami – graczami lub SI, a cała rozgrywka skupiać ma się na wypracowaniu jak najlepszej strategii, a nie szybkim refleksie.