No i znowu te wampiry. Człowiek po prostu nie może od nich odgonić. Nie wiem jednak czy mieliśmy ostatnio wampiry w wersji taktycznej. Te zapowiadają się całkiem ciekawie i smacznie…

To po kolei – co to takiego ten Immortal Realms? Odpowiedź jest prosta. Mamy bowiem do czynienia z turową strategią, w której kierujemy klanem wampirów. Całość przypomina troszkę znaną serię Heroes of Might and Magic (a jakże). Wszystko podane jest w mroczno-gotyckim klimacie. Grę wydaje Kalypso Media, a developerem jest Palindrome Interactive. Jej premiera była zapowiedziana na pierwszy kwartał 2020 roku, ale została przesunięta na wiosnę tego samego roku. Gra ma być dostępna na PS4, Xbox One, PC (Steam) oraz Switcha. Kupienie gry na PC w przedsprzedaży gwarantuje 15% zniżki, DLC „Fangs And Bones”, soundtrack w wersji cyfrowej oraz – co dla niektórych może być najważniejsze – dostęp do zamkniętej bety. Poniżej filmik, z którego można dowiedzieć się więcej o tejże:

Powiem szczerze, że jak na wersję beta to jest to trochę mało. To co najbardziej mnie zaciekawiło to mechanika używania kart – zarówno w walce jak i poza nią, co może być unikalnym aspektem rozgrywki w Immortal Realms. Pytanie czy kart będzie odpowiednio dużo i czy ich efekty ich działania będą intrygujące. Świetnym pomysłem wydaje się inna mechanika rekrutowania jednostek dla drugiego z przedstawionych klanów, czyli Nosfernus. Naprawdę dobry pomysł! Takie coś zapewni, że gra tym klanem nie będzie takim samym doświadczeniem tylko z lekko innymi jednostkami. Mam nadzieję na więcej takich mechanik w grze!

Tutaj możecie jeszcze zobaczyć wcześniejszy filmik skupiający się na różnych aspektach gry: