W jednym z wywiadów dla IGN Billy Kahan, twórca silnika do Doom Eternal zasugerował, że na odpowiednim sprzęcie najnowsza gra id Software może osiągnąć nawet 1000 fpsów. A gdzie mówią wiele fpsów, pewnie znajdzie się ambitny znawca tajemnej sztuki overclocingu i wyciśnie z peceta brakujące kilkaset ramek.

Przy okazji zbliżającego się wielkimi krokami wirtualnego QuakeConu takiego zadania podjął się Lipton wraz z Rybą – czyli Piotr Szymański i Marcin Rywak.

Do bicia rekordu wykorzystają maszynę z Core i7 9700K/6,6 GHz, płytę główną Asusa z serii ROG Maximu Apex na chipsecie Z380, Asus GeForce RTX 2080 Ti ROG Strix OC. Do tego pamięci HyperX 4000 MHz 16 GB. Wszystko to ma udźwignąć zasilacz BeQuiet Dark Power 1200 W. No i jeszcze dysk Samsunga EVO 970. Całość ma być chłodzona ciekłym azotem, szykuje się więc efektowne bicie rekordu, co będziemy mogli zobaczyć już jutro, 8.08.2020 r. o godzinie 18:00. na Twitchu. Polski oddział Bethesdy szykuje również konkursy z nagrodami, będzie można wygrać podczas QuakeConu kolekcjonerkę Doom Eternal oraz zestawy gadżetów Slayera. Poniżej harmonogram dwóch dni QuakeConu na polskim kanale na Twitchu:

Przynajmniej wiemy, czym gasi się ognie piekielne w Doomie – ciekłym azotem.