Studio Lareralis zamierza już w marcu zabrać nas na Steamie w podróż przez medtroidvaniową platformówkę, do świata w którym po kataklizmie ludzie schronili się pod ziemią, a na powierzchni rozprzestrzenił się zupełnie inny gatunek.

Tytułowe psy. Nasz (ludzki) bohater wyruszy w podróż przez ten dziwny, 1-bitowy (gdzieniegdzie tylko zabarwiony dodatkowym, czerwonym kolorem) świat przy wsparciu sztucznej inteligencji zwanej Daddy. Skacz, strzelaj i odkrywaj zagadki zrujnowanego świata oraz zbieraj nowe uzbrojenie. Dogworld (nie mylić z DogWorld My Cute Puppy z Androida) obiecuje nam wyzwania stawiane przez bosów, których szczeknięcia są równie mocne, jak ugryzienia.

„Pracuję nad Dogworld jod 2 lat i jestem niezwykle dumny z tego, czym ta gra się stała. To osobisty list miłosny do innych tytułów gier niezależnych i retro, takich jak Cave Story, Mega Man i Metroid.” – mówi deweloper studia Larerelis, Nathan Haddock

Dogworld zostanie spuszczony ze smyczy na Steamie 18 marca 2021 roku, za jedyne 15 USD, nieco później platformówkę zobaczymy również na Switchu. Unikalna, 1-bitowa grafika pixel art, chiptune’y i opcja bawienia się z psiakami – oto atuty gry, które nie pozwolą nam przejść obok tego tytułu obojętnie.