Stworzony przez Torn Banner Studios i wydawany przez Tripwire symulator średniowiecznych pól bitwnych Chivalry 2 pojawi się na naszych ekranach już 8 czerwca 2021 r. jednocześnie na PC (Epic Games Store), PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One, oraz Xboxach Series X/S i to ze wsparciem dla cross-playu.

Posiadacze PC i konsol, którzy zdecydują się na zakup gry w przedsprzedaży od 26 do 29 marca otrzymają dostęp do zamkniętej bety Chivalry 2 (cross-play). Dodatkowo Chivalry 2: Day One Edition w wersji pudełkowej w preorderze uzupełnia grę o (tak, zgadliście)… skórkę do dwuręcznego miecza Royal Zweihänder.

“Nasz zespół twórców uwija się jak w ukropie, aby stworzyć najlepsze średniowieczne walki, jakie można sobie wyobrazić. Chivalry 2 będzie wszystkim, o czym marzyli fani pierwszego tytułu i nie tylko – od przebudowanego od podstaw systemu walki po ogromne ulepszenia grafiki i znaczne zwiększenie skali.” – Steve Piggott, założyciel Torn Banner Studios


Oprócz cross-playu liczy się też skala walk – i na tym polu (bitewnym) Chivalry 2 ma nie zawodzić: w pojedynkach może brać udział nawet 64 graczy. Rozbudowany system 12 podklas (cztery główne klasy), zróżnicowane uzbrojenie (od mieczy i łuków po kurczaki…) ma nam dać całkiem duży wybór opcji. Walkę ubarwią również takie średniowieczne wynalazki, jak balisty, katapulty, trebusze, tarany, pluteje, pułapki z kolcami, czy drabiny. Wrogów da się też poobijać kubkiem lub wspomnianym kurczakiem.