Gra stworzona przez niezależne, amerykańskie studio Team2Bit (znane z kliku dotychczasowych tytułów, takich jak Fist Puncher, Reagan Gorbachev i Final Fleet) jest opartą na narracji przygodówką z elementami detektywistyczymi.

Divisadero zawiera motywy dla dorosłych graczy (m.in. ekstremalną przemoc), a także odniesienia do zażywania narkotyków, brutalności policji i skandalu związanego z nadużyciami w Kościele, dlatego przeznaczona jest dla dojrzałych użytkowników. Przejmujemy kontrolę nad zwolnionym z więzienia, zhańbionym detektywem, wspierającym słabe siły policji w walce z przestępczością w zrujnowanym San Francisco, prawie zniszczonym przez wojnę oraz katastrofę ekologiczną. Wraz z towarzyszącym nam partnerem odkrywamy przerażającą zbrodnię dokonaną na ulicach spustoszonego miasta. W miarę prowadzenia śledztwa zdobywamy więcej informacji o sobie, zuchwałym morderstwie i zniszczonej metropolii. Poznamy mroczną historię kriminalną i zapolujemy na sprawców, zanim oni… zapolują na nas.

„Naszą misją jest tworzenie gier, w które sami chcielibyśmy grać, kierując się całkowicie własnymi procesami, bez wpływu z zewnątrz.” – Matt i Jake Lewandowscy, założyciele studia Team2Bit

Data premiery została zapowiedziana na 6 maja 2021 roku na komputerach PC (Steam).