Gra studia V1 – która została zapowiedziana w 2019 roku i wyszła z beta testami w ostatnich miesiącach – teraz poznaliśmy datę premiery na na najważniejszych platformach.

Disintegration pojawi się na PC (Steam), a także konsolach PlayStation 4 i Xbox One 16 czerwca. Mówimy tutaj tylko i wyłącznie o wersji cyfrowej, pudełkowe edycje nie są przewidziane.

Disintegration jest strzelanką FPS z elementami strategii i ma zaprezentować graczom zupełnie nowe doświadczenia poprzez oryginalne zaimplementowanie taktycznych aspektów w czasie rzeczywistym. Zostajemy wrzuceni w apokaliptyczny świat na planecie z niedostatkiem zasobów. Aby ludzki gatunek nie wyginął, wymyślono pewną procedurą o nazwie Integracja. Polega ona na przeniesieniu ludzkich mózgów do specjalnych, zrobotyzowanych pancerzy. Grywalną postacią jest Romer Shoal, bardzo utalentowany pilot uzbrojonej po zęby machiny, Grawicykla. Stanie do walki z wojskowymi oddziałami o nazwie Rayonne – frakcją, która w chaosie spowodowanym Integracją przejęła władzę.