Microsoft ewidentnie chce w tej generacji stanąć do wyrównanego starcia z Sony i ich PlayStation 5, szykując naprawdę potężną konsolę. Deweloperzy z Codemasters z kolei chcą to wykorzystać przy swoim nowym tytule.

Gracze będą mieli wybór, czy na Xbox Series X wolą zagrać w Dirt 5 w 60 klatkach na sekundę, czy w 120. To drugie oczywiście raczej nie będzie dostępne w 4K, jednak twórcy chcą w jakiś sposób wykorzystać potencjał tych 12 teraflopów mocy obliczeniowej konsoli. Z pewnością zatem dla wielu graczy będzie to ciekawa opcja do wypróbowania. Warto dodać, że gra będzie też dostępna na Xbox One, a dzięki Smart Delivery nie będzie problemu z późniejszym przeniesieniem zabawy na Xbox Series X.

Ale to nie koniec atrakcji. Codemasters zapowiada także znacznie większy tryb kariery, która wprowadzi w znacznie głębszą historię niż kiedykolwiek wcześniej. Co więcej, w ekipie zobaczymy wybitnych aktorów głosowych: Troya Bakera i Nolana Northa. Ponadto opcję split screena na cztery osoby i mnóstwo innych, niezapowiedzianych jeszcze dodatków. Gra wyjdzie jesienią tego roku, oczywiście także na konsole PlayStation 4 i 5, zaś w pierwszej fazie 2021 roku pojawi się również na Google Stadia.