Gra opracowana przez gdańskie studio Vixa Games jeszcze dziś może trafić na wasze ekrany (przez Steama). Oto odbijanie piłeczki w duecie, kooperacji lub rywalizacji na międzyplanetarną skalę.

Zgodnie z tytułem bohaterami tej kosmicznej potyczki są dinozaury, bijące równie kosmiczne rekordy i mierzące się z dodatkowymi wyzwaniami. Oczywistą inspiracją dla tej barwnej zręcznościówki jest Pong, który w tym przypadku został przetworzony w zgrabną, casualową rozrywkę z prehistorycznymi storami w roli bohaterów. Nawiązań do klasyki gier wideo jest w Dino Galaxy Tennisie znacznie więcej, ale to najlepiej odkryć już samodzielnie. To ciekawa, być może rodzinna, rozrywka na długie godziny, której pomysł narodził się podczas Global Game Jam 2019 (w związku z jego przewodnim motywem – Co oznacza dla Ciebie dom). Mamy więc galaktyczny turniej tenisa, rywalizujące ze sobą dinozaury i pięć planet do odwiedzenia, na których trzeba pokonać oponentów, a dalej już tylko udział w wielkim finale i tytuł mistrza galaktyki. Aby dobijanie piłki nie było monotonne – podczas treningów odblokowujemy specjalne umiejętności – na przykład latanie rakietą, ostateczne uderzenia, wzmocnienia.

Zdarzy się też, że przeciwnicy będą kantować. Przed nami też wyzwania i swoisty tor przeszkód. Podróże kształcą, więc spodziewajcie się zróżnicowanych przeszkód na każdej z planet, gdzie będzie rozgrywał się turniej (niska grawitacja, orbitujące księżyce). Brzmi jak klon Mario Tennis Aces obserwowany z innej perspektywy? I dobrze, bo takiej gry brakowało! Premiera Dino Galaxy Tennis już dziś (19.03.2021 r.) na Steamie. Miłego odbijania!