Producent i wydawca Image Power S.A. potwierdził datę premiery debiutanckiej gry Dieselpunk Wars, w której gracze tworzą skomplikowane maszyny bitewne i ruszając z nimi do walki.

Dieselpunk Wars da nam szansę tworzyć nietypowe pojazdy militarne, które następnie wyjadą na pole bitwy. Gracze będą mogli zbudować unikalną maszynę, wykorzystując blisko 300 różnych elementów. Pakiet dostępnych części będzie można rozszerzać, wykonując zlecone misje. Dzięki realistycznej fizyce, w trakcie walk gracz może wykorzystać na swoją korzyść całe otoczenie, niszcząc budynki wokół siebie. Silnik gry jest w stanie śledzić każdy pocisk, obliczyć jego trajektorię, a nawet zniszczyć go rykoszetem, jeśli uderzy w pancerz pod odpowiednim kątem. Pojazdy mogą być przecięte na pół, podpalone, zalane lub zmiażdżone. Wszystko zależy od kreatywności graczy.

W trakcie wiosennej kampanii na Kickstarterze udało nam się zebrać ponad 10 tysięcy dolarów i znacznie poszerzyć grono odbiorców Dieselpunk Wars. W kwietniu przyspieszyliśmy premierę darmowej wersji Prologue, która po uwzględnieniu sugestii graczy przeszła szereg usprawnień interfejsu użytkownika. Wiemy, że wielu graczy lubiących dojrzałe gry bitewne niecierpliwie czeka na pełną wersję. Wierzę, że tytuł ma naprawdę duży potencjał – powiedział Piotr Figarski, wiceprezes zarządu Image Power S.A.

Podczas niedawnego Steam Game Festival około 90 procent pobrań dema gry miało miejsce z terenu Chin, co w naturalny sposób kieruje nas i na ten rynek. Dodatkowo planujemy znaleźć wydawcę w Państwie Środka. Tytuł już obsługuje język chiński – dodał.

Najważniejsze cechy Dieselpunk Wars:

  • pojazdy budowane z różnych części oraz materiałów, które wpływają na ich możliwości na polu walki,

  • otwarty, możliwy do eksploracji świat, oferujący wyzwania i elementy do znalezienia,

  • realistyczna fizyka – otoczenia, pocisków i uszkodzeń,

  • kilka trybów gry – m.in. tryb bitwy oraz tryb kreatywny,

  • kampania fabularna dla jednego gracza,

  • rozwój pojazdu wraz ze wzrostem poziomu doświadczenia,

  • nowe elementy odblokowywane wraz z postępem,

  • brak mikropłatności.

Dieselpunk Wars zadebiutuje na Steamie 19 listopada w cenie 14.99 USD. Image Power podpisało też umowę na portowanie gry na Nintendo Switch, Xbox i PSP. Wersja na Switch zaplanowana została na kwiecień.