Coś niewątpliwie złego czai się we mgle i czeka na najlepszy moment do ataku. Niezbadana kraina zamieszkiwana przez starożytną cywilizację czci tajemniczą istotę, o której mówi się, że samodzielnie kształtuje przeznaczenie.

Jako władca prowadzący swój lud podczas odkrywania nieznanego dotąd terytorium, podążamy przez dzikie tereny prowadzące do archaicznej społeczności. Zmierzmy się z prawdą lub padnijmy ofiarą zepsucia. Zapowiadany tytuł to strategiczna gra typu city builder zaprojektowana przez włoskie studio DESTINYbit. Enigmatyczny świat Dice Legacy w kształcie pierścienia płynnie łączy średniowieczną i steampunkową estetykę, oddając hołd stale zwiększającej się fascynacji grami planszowymi.

Nasze rosnące w siłe królestwo zarządzane jest losowo poprzez rzucenie kośćmi określającymi przyszłość. Uzyskamy w ten sposób możliwość budowania coraz to lepszych obiektów mieszkalnych i fortyfikacji, a także pozyskamy przedstawicieli wielu profesji, w tym budowniczych, kapłanów, kupców oraz żołnierzy niezastąpionych przy odpowiedzialnym władaniu imperium i toczących się bitwach. Musimy zapewnić mieszkańcom naszego imperium pożywienie, stałą opiekę oraz inne potrzebne zasoby – w przeciwnym razie mogą umrzeć z głodu, zachorować, odnieść obrażenia w walce, a nawet zamarznąć w zimowej zamieci. Odkryjmy niezbadane ziemie, stwórzmy wyjątkową osadę, rzućmy kośćmi i poprowadźmy swoich lojalnych poddanych do zwycięstwa.

Premiera Dice Legacy nastąpi w 2021 roku na komputerach PC (Steam) i konsoli Nintendo Switch.