Zapowiedziany DLD Corrupted Fates do Dice Legacy oferuje nowy tryb gry, władcę, kolejną klasę kości, dodatkowe mechaniki oraz wprowadza do rozgrywki więcej mroku. Rozszerzenie pojawi się na PC oraz Switchu 19 kwietnia 2022 r.

Mroczne i potężne istoty zawładnęły duszami ludzi – oto Kultyści i związana z nimi klasa kości, tóra może wnieść do rozgrywki poważne zmiany – ot chociażby poświęcić inne kości, by skorzystać z tajemnych mocy. Pojawił się tęż nowy władca – Pastor – wieloletni członek Rady, który potrafi ukrywać demoralizację toczącą ludność. A wokół jak zawsze – otaczający nas najeźdźcy, w naszych zabudowaniach osłabione społeczeństwo i pochłaniający je kult…

W Dice Legacy pojawi się także nowy tryb gry – Upadek, który odwróci role i da nam okazję doświadczyć rozgrywki od samego końca, czyli oczami tych innych. Tym razem trzeba będzie po prostu zbudować galeon i uciekać! W Corrupted Fates DLC dostajemy także nowe mechaniki i cechy – w tym nakłanianie innych klas do zdemoralizowanej polityki, konsekwencje nikczemnych czynów, oraz objawienia – potężne efekty przekładające się na posiadane w puli kości. DLC uzupełnia również rozgrywkę o 11 nowych technologii, 12 nowych zasad, 7 nowych wspomnień i 4 nowe budynki (Studnia Pustki, Generator Wiedzy, Kamień Ofiarny i Kołyska Odrodzenia).