Od teraz co kwartał ekipa Blizzarda podsyłać będzie raporty odnośnie progresu czwartej części Diablo. Tym razem testowano krainę o nazwie Dry Steppes.

Jeżeli chodzi o najciekawsze update’y, gra znacząco zmieni się pod względem przedstawiania rozmów. Teraz przy każdym dialogu dochodzić będzie do zbliżenia na daną postać, tekst zaś będzie można odczytać u dołu ekranu. Przy istotniejszych rozmowach gestykulacja postaci ma się nieco różnić. Deweloperzy inwestują przy tym dość mocno w strukturę otwartego świata. Gracz ma czuć znacznie większą swobodę niż w poprzednich odsłonach. Znacznie prościej będzie można odłączyć się od wątku głównego, tonąc w pobocznych questach czy starciach PvP. Co ciekawe, pojawią się obszary z początku opanowane całkowicie przez różne monstra, które po ich eksterminacji zaludnią się handlarzami i NPC-ami, co słusznie może przywodzić na myśl manewr z Wiedźmina 3.

Padło także trochę słów w związku z multiplayerem. Blizzard będzie się starał zapewnić graczom jak największą immersję, poczucie zagrożenia podczas eksplorowania co niebezpieczniejszych krain. Tym samym spotkania z innymi graczami będą ograniczone przede wszystkim do miast czy wiosek, ewentualnie większych, grupowych eventów. Wygląda zatem na to, że środowisko będzie się znacząco różnić od chociażby WoW-a. Update’y Diablo IV można znaleźć w całości na tej stronie.