A wydawca prostuje i mówi: „nie, to nie wchodzi w grę”.

Jeden z twórców serii Metro, podpisujący się pseudonimem scynet napisał na forum gameru (pod linkiem znajdziecie tłumaczenie z rosyjskiego zaserwowane przez Google), że jeżeli fani spełnią swoje groźby i zbojkotują Metro Exodus za to, że ukaże się na początku tylko na Epic Games Store na PC, kolejna odsłona serii może w ogóle nie trafić na komputery.

Minęło parę dni, wiadomość rozeszła się szumnie, dolewając tylko oliwy do ognia, jaką wzbudziły same przenosiny, a teraz Koch Media/Deep Silver przygotowało oświadczenie, w którym tłumaczy, że nie ma najmniejszych szans, by gra ominęła PCty w przyszłości – leżą one wciąż w centrum zainteresowania twórców Metra. Firma jednocześnie wytłumaczyła, że wszelkie decyzje dotyczące platform, na których ukażą się gry leżą po stronie wydawcy, i wszelkie komentarze także powinny trafiać do wydawcy, a nie studia 4A.

Warto też zaznaczyć, że Koch Media/Deep Silver podkreśliło, że decyzja o nawiązaniu współpracy z Epic Games Store wiązała się z możliwością zainwestowania w przyszłość serii i jej twórców.