Quantic Dream jeszcze przed zbliżającymi się świętami rozgości się na PC. Studio, specjalizujące się w narracyjnych grach i futurystycznych thrillerach, po tym jak ogłosiło przeniesienie kilku ekskluzywnych dla PlayStation tytułów na PC, sukcesywnie karmi posiadaczy pecetów zgrabnie zrealizowanymi, interaktywnymi opowieściami.

Detroit: Become Human będzie debiutował w Epic Games Store 12 grudnia 2019 roku w cenie 139 zł. Opowieść skupiona wokół losów trojga androidów: Kary, Connora i Marcusa może mieć zróżnicowany przebieg, w zależności od podejmowanych przez nas wyborów. Po ukończeniu każdego z rozdziałów mamy wgląd w drzewko wyborów, co umożliwia nam prześledzenie innych, potencjalnych ścieżek. W grze ujrzymy wirtualne wizerunki aktorów odgrywających role bohaterów, m.in. Jesse Williamsa, Clancy’ego Browna, Lance’a Henriksena i Valorie Curry. W dniu premiery będziemy mogli pobrać demo gry, zawierające pierwszy rozdział opowieści.

O porcie dla PC tak mówi David Cage, scenarzysta i reżyser gry:

„Przeniesienie gry na PC było ogromnym wyzwaniem, ponieważ chcieliśmy, aby gracze przeżyli oryginalne doświadczenie bez żadnych kompromisów. Dlatego też całkowicie przeprojektowaliśmy interfejs i opracowaliśmy nowy silnik oferujący wysoką jakość renderowania i rozdzielczość 4K.”