Iron Wolf Studio wraz z Deaedalic Entertainment zamierzają 28 września 2022 r. wprowadzić nas w świat marynarki wojennej w formie symulatora. Katowickie studio (wraz z niemieckim wydawcą) zapowiadają, że Destroyer ujrzy światło dzienne 28 września we wczesnym dostępie na Steamie.

Deweloperzy obiecują nam, iż w Destroyer: The U-Boat Hunter zanurzymy się w kompleksowej symulacji II wojny światowej, przejmując rolę kapitana niszczyciela klasy Fletcher. Nasze kluczowe obowiązki będą obejmowały zarządzanie zespołem prowadzącym ataki na okręty podwodne, z opcja automatyzacji niektórych zadań (co da nam szansę na skupienie się na części operacyjnej). Nie jest jednak wykluczone zarządzanie całością zadań – wliczając w to rozpoznawanie wrogich jednostek, kreślenie trajektorii wejścia oraz pozycjonowanie i dowodzeni siłami sojuszniczymi. Wszystko to w jednym celu – przechwycenia i zaatakowania wrogich jednostek.

Do naszej dyspozycji w grze zostanie oddanych w pełni wyposażony pancernik (z ograniczoną rozpoznawalnością pola walki), autentyczne instrumenty i procedury ataku morskiego i wszystko co konieczne, by lokalizować i eliminować wrogie U-Booty. Twórcy gry zwracają naszą uwagę na dbałość o szczegóły w odwzorowaniu działania narzędzi nawigacyjnych, stołu kreślarskiego, radaru, oraz stacji bojowej. Jeśli rzeczywiście dostaniemy najbardziej realistyczną symulację wojny przeciw okrętom podwodnym z okresu II wojny światowej – warto będzie poczekać do końca września i zmierzyć się z ewentualnymi niedostatkami wersji Early Access.