Wkraczając do tajemnego i mrocznego uniwersum gry musimy przygotowac się na śledztwo związanę z serię morderstw, do której doszło pod koniec 2019 roku w opuszczonym, hiszpańskim mieście.

Gra dostępna będzie w wersjach na gogle VR (PC i PlayStation 4) lub na komputerach PC (bez wirtualnej rzeczywistości). Pierwszoosobowy survival horror z elementami point and click generuje otaczające nas efekty dźwiękowe zgodnie z otoczeniem i źródłem sygnałów, tworząc wrażenie przebywania w prawdziwym środowisku, w którym niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku. Dzięki przeplatającym się historiom czterech postaci (głównego bohatera, prywatnego detektywa, dziennikarza oraz profesora historii) z różnych miejsc i okresów czasowych dowiemy się, kto jest odpowiedzialny za dokonanie brutalnych morderstw. Wejdziemy do ich głów, by zbadać wszystkie wskazówki i rozwiązać zawiłe zagadki, a także stawić czoła kultom i pradawnym bogom. Spróbujmy zrozumieć prawdę… i nie dajmy się pochłonąć szaleństwu.

„Desolatium narodziło się z wizji niewielkiej grupy ludzi, w której spędziliśmy lata dzieląc się pomysłami i wspierając się nawzajem.” – deweloperzy hiszpańskiego studia Superlumen

Premiera Desolatium nastąpi w 2021 roku na komputerach PC (Steam, VR) i konsoli PlayStation 4 (VR).