Zapowiada się niezła lekcja pokory dla niezłomnych, kosmicznych pionierów. Studio Stirling Games obiecuje nam 18 marca premierę Derelict Void, mikstury roguelike’a z city builderem, wystrzelonego w kosmos.

Kilka miesięcy temu fundusze na stworzenie tej hybrydy udało się zebrać (z niewielkim naddatkiem) na Kickstarterze, dziś wszystko wskazuje na to, że twórcy dotrzymają obiecanego terminu i powalczymy o przetrwanie w niegościnnej pustce, pełnej sekretów i zagrożeń.

Derelict Void opisywany jest przez twórców jako gra, dla której inspiracją była polska strategia obliczona na przetrwanie – Frostpunk. Naszym zadaniem będzie zbierać zasoby, przetwarzać je i zapewnić załodze warunki do życia na skrawkach kamieni przyczepionych do silnika. Zasoby zdobędziemy eksplorując szczątki zawieszone w próżni. Przyjdzie nam też podejmować trudne i ryzykowne decyzje. Mamy też być twórcami własnych historii w świecie Derelict Void oraz współtworzyć świat gry w postaci modów. Międzynarodowa, ośmioosobowa ekipa, która pracuje nad grą wywodzi się z Kanady, Hiszpanii, Niemiec, Izraela oraz USA.