Jak twierdzi użytkownik na Steamie.

Denuvo, znienawidzone przez graczy zabezpieczenie DRM od dawna oskarżane jest o obniżanie wydajności gier na PC i bycie bezużytecznym obciążeniem dla procesora – z paroma wyjątkami większość „osłanianych” przez nie gier zostało złamanych niemal natychmiast. Wydawcy oraz twórcy Denuvo upierają się, że program nie ma wpływu na wydajność, ale drobny błąd Capcomu w DMC 5 może zaprzeczać temu twierdzeniu.

Użytkownik o pseudonimie Cloud znalazł nieusuniętą przez zespół Capcom gałąź testową, pozwalającą uruchomić na Steamie grę bez Denuvo. Po jej odpaleniu przeprowadził kilka testów porównawczych między pozostawionym przypadkiem plikiem a „oficjalnym” launcherem gry i odkrył, że Devil May Cry 5 bez DRM działa nie tylko stabilniej, ale też znacznie szybciej, rejestrując skok z 74 klatek, na 93 w tych samych momentach gry, co opisuje w specjalnym wątku. Od oryginalnej publikacji testu Capcom zdążył już „załatać” i usunąć gałąź testową, ale według informacji pozostawionych przez Cloud’a, wciąż da się pobrać pozbawiony Denuvo plik .exe, korzystając ze Steamowej konsoli.

Można się spodziewać, że i to rozwiązanie zostanie zablokowane w najbliższym czasie przez Capcom, jednocześnie warto jednak zaznaczyć, że zabezpieczenia Devil May Cry 5 zostały już złamane, a gra została spiracona.