Zapowiedziana w zeszłym roku platformówka mieszająca rozgrywkę w scenerii 3D z 2D, tworzona przez Fabraz i Playtronic Friends oczaruje ekrany posiadaczy PC i konsol już 4 listopada.

Demon Turf ma nieco odświeżyć platformówki, oferując humorystyczną fabułę opowiadająca o losach 1000-letniego demona Beebza, hybrydową oprawę graficzną, mieszającą elementy gier 2D i zręcznościówek 3D, nacisk na powtarzalność i ewoluujące wyzwania. W gruncie rzeczy chodzi o odzyskanie licznych obszarów demonicznego świata i pokonanie Króla Demonów (by zdobyć jego tron ​​dla siebie) – a to oznacza masę dobrej zabawy, o czym ma przekonać nas demo Demon Turf: Trials udostępnione na Steamie https://store.steampowered.com/app/1451650/Demon_Turf_Trials/ – z opcją konkurowania z innymi graczami (odgrażającymi się na globalnej tablicy wyników swoimi rekordami). Najlepsi ponoć zasłużą na darmowa kopię gry!

Premiera platformówki 2D/3D Demon Turf zaplanowana na 4.11.2021 r. odbędzie się równolegle na PlayStation 4/5, Xbox One/Series S/X, Nintendo Switch oraz PC (Steam, Epic Games Store). Za to Demon Turf trials da nam szansę przedpremierowo posmakować atmosfery rozgrywki, autorzy obiecują, że nie jest to typowe, darmo demo – raczej okazja do wykazania się w kilku konkurencjach, której owocem ma być klucz Steam do finalnej wersji gry dla najlepszych graczy. Przygotowano trzy wyzwania przedpremierowe:

  • 19 października – 4 listopada – Demo Speedrun Challenge: 5 najlepszych czasów (z nagraniami wideo)
  • 21-28 października  – Trial 1 – Top 3 w rankingu
  • 28 października do 4 listopada – Trial 2 – Top 3 na tablicy wyników

W finalnej wersji gry będziemy mogli korzystać z kilku ciekawych innowacji, obejmujących własne punkty kontrolne (z wbudowanymi teleportami), powtarzanie poziomów ze znaczącymi zmianami w mechanikach rozgrywki oraz walki oparte na fizyce. Będzie też kilka poziomów retro 3D do odblokowania, demoniczne pola golfowe, 50 zróżnicowanych lokacji i 25 wyzwań na arenach (w zwalczaniu napływających falami wrogów).