Wiele popularnych gier doczekało się współczesnych remake’ów i wiele wskazuje na to, że taki trend nie słabnie. Co słychać w dziedzinie demake’ów? Te również przybierają na sile, ponieważ w ręce graczy trafi.. chociażby demake gry Bloodborne.

Bloodborne to popularny i lubiany przez graczy tytuł studia FromSoftware, wydany na PlayStation 4. Nikt nie lubi czuć się sztucznie ograniczanym, więc logiczną konsekwencją dla wielbicieli gier japońskiego studia było stworzenie wersji na… pierwsze PlayStation? Tak, ludzie chętnie przekonają się jak mógłby wyglądać Bloodborne na PSX, w związku z czym fanowski projekt Lilith Walther zostanie dokończony i demake będzie udostępniony do bezpłatnego pobrania 31 stycznia 2022 roku.

Chodzi wyłącznie o zabawę dla największych fanów gry, a sam projekt jest tworzony za darmo. Każdy kto chce sprawdzić jak w teorii wyglądałby Bloodborne na PSX, będzie mógł się o tym przekonać na swoim PC. Warto zaznaczyć, że Bloodborne PSX Demake zostanie stworzony tylko do walki z postacią Father Gascoigne, ponieważ autorka nie może sobie pozwolić na zbudowanie 100% gry w takim stylu (zdecydowanie za dużo pracy włożonej w bezpłatny projekt).

Efekt ekranu CRT będzie można dostosować do własnych preferencji lub po prostu go wyłączyć. Całość powstaje na Unreal Engine i nie jest to dosłownie gra przeznaczona na platformę PS1. W teorii już 31 stycznia 2022 będzie można pobrać Bloodborne PSX Demake i zagrać na PC.