Najbardziej pamiętne skoki narciarskie z PC właśnie pojawiły się na ekranach iPhone’ów i iPadów. To doskonała okazja, by przypomnieć sobie jak precyzyjnie skakaliśmy „Małyszem” na przełomie tysiącleci.

Studio Mediamond oraz Jussi Koskela jeszcze raz zapraszają nas do świata cieniowanych wektorów i precyzyjnych wykonywanych skoków z telemarkiem, tym razem na ekranach urządzeń z mobilnych z systemem iOS. Wersja gry dostępna w Apple App Store wygląda, działa i brzmi dokładnie tak samo, jak oryginalny kultowy klasyk na PC. Do sterowania skoczkiem wykorzystujemy albo żyroskop, albo dotykowe przyciski – podobnie do wersji na Androida.

Wato zaznaczyć, że w sklepie Google Play Deluxe Ski Jump 2 został pobrany niemal milion razy, a większość graczy oceniła skoki na 4,5 lub 5,0 gwiazdek. W dniu premiery Deluxe Ski Jump 2 w Polsce stał się najpopularniejszą aplikacją w Google Play. Firma Mediamond  założona w marcu 2000 r. i prowadzona przez Jussi Koskelę wydała do tej pory łącznie cztery tytuły z serii Deluxe Ski Jump – gry te trafiły do skoczków z ponad 50 państw.