Trzy lata temu holenderskie studio studio KeokeN Interactive wypuściło Deliver us The Moon – grę bardzo dobrze przejętą zarówno przez graczy, jak i recenzentów. Za jakiś czas dostaniemy kontynuację kosmicznej przygodę w realiach science fiction.

Deliver Us Mars ma rozgrywać się dekadę po wydarzeniach z pierwszej części. Ludzkość chyli się ku upadkowi, my zaś po otrzymaniu sygnału SOS wyruszamy na tytułową planetę, by wziąć udział w niebezpiecznej misji. Filmowy zwiastun zaczyna się bezpośrednio po rozbiciu naszego statku kosmicznego o powierzchnię Czerwonej Planety – po reaktywowaniu towarzyszącego nam drona (dobrze znanego z Deliver Us Moon) – wyruszamy na podbój Marsa. KeokeN Interactive obiecuje nam wzbogacenie rozgrywki, wiele nowych mechanik (w tym wspinaczka po marsjańskich skałach) oraz wiele powiązań fabularnych pomiędzy kontynuacją, a Deliver Us Moon.

„Połączenie sił z Frontier Foundry umożliwia KeokeN Interactive osiągnięcie celów i ambicji, jakie postawiliśmy sobie w ramach Deliver Us Mars. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym partnerstwem, wiedząc, że specjaliści od science fiction z Frontiera patrzą nam przez ramię.” –  Koen i Paul Deetman , spółzałożyciele KeokeN Interactive

Docelowo Deliver us Mars pojawi się na konsolach Xbox Series X i S, PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4, a także na PC (Steam, Epic Games Store).