Studio Patrones & Escondites z Barcelony, odpowiedzialne za stworzenie Unmemory, pracuje właśnie nad kolejną przygodówką na PC oraz platformy mobilne. Demo gry będziemy mogli wypróbować w przyszłym tygodniu, podczas Steam Next Fest (13-20.06.2022 r.).

Delete After Reading na swojej stronie na Steamie zawiera m.in. opowieści deweloperów o tym, jak pierwsza gra studia pomogła ukształtować nową przygodę. Tytułowy motyw gry wiąże się z pewnym tajemniczym urządzeniem, zawierającym jeden plik nazwany „Usuń po przeczytaniu”. Efekt tego zamieszania (i czytania plików do usunięcia) prowadzi naszego bohatera do willi jednego z najbogatszych ludzi na świecie, a celem rozgrywki jest uratowanie jedynej kopii gry The Curse of Penguin Island.

W cieniu czai się jednam Przeznaczenie (w swojej upostaciowionej postaci), które zamierza przywrócić wydarzenia na sobie tylko znane tory. Delete After Reading łączy kilka różnych gatunków gier: od tekstowej przygodówki z łamigłówkami, po mechaniki escape room. Rozgrywkę podzielono na pięć rozdziałów, a kluczem do rozwikłania zagadek są oczywiście pliki tekstowe, zawierające wskazówki do łamigłówek. Warto od razu zaznaczyć, że każde działanie w grze wiąże się z konsekwencjami, których nie można będzie cofnąć. Oprawa graficzna jest typowa dla gier mobilnych, przypomina nieco czasy prostych gier z epoki flasha.