Na pożegnanie studio pokazało zapowiedź tytułu, nad którym obecnie pracowało.

Twórcy serii Hand of Fate, australijskie studio Defiant Development ogłosiło, że zaprzestaje prac nad nowymi projektami. W poście na Facebooku przedstawiciel studia tłumaczy, że Defiant „nie było w stanie dostatecznie szybko przystosować się do zmieniającego się przez ostatnie 9 lat rynku gier”. Dowiadujemy się też o ambicjach australijczyków, by tworzyć gry, których nikt inny by nie zrobił, co prawdopodobnie nie pomogło w utrzymaniu się na rynku.

Patrząc na ostatnie dwa tytuły – dwie odsłony serii Hand of Fate – można zrozumieć, gdzie zaprowadziły twórców te aspiracje. To nietypowe połączenie gry paragrafowej, zręcznościowej i planszówki imponowało ilością zazębiających się mechanizmów nawet, jeżeli momentami realizacja poszczególnych elementów pozostawiała trochę do życzenia. Zamknięcie studia jest pewnym zaskoczeniem, zważywszy na fakt, że Hand of Fate 2 sprzedało się tylko na PC w przedziale 200-500 tysięcy egzemplarzy (według SteamDB), a konsolowe wydania gry, w tym port na Nintendo Switch zostały bardzo ciepło przyjęte, osiągając średnią 82 w serwisie Metacritic.

Defiant Development zapowiedziało, że będzie wspierać swoje dotychczasowe tytuły, co oznacza, że pewna część dotychczasowej załogi pozostanie na stanowiskach. Na pożegnanie twórcy pokazali teaser A World In My Attic, kolejnej krzyżówki gry RPG z planszówką, która miała ukazać się w 2021 roku. Na czym dokładnie miałaby polegać rozgrywka, nie dowiemy się pewnie nigdy.