Wkraczając do opuszczonej twierdzy, ukrytej gdzieś głęboko w górach musimy liczyć się z konsekwencjami przebywania w dawnej siedzibie nekromanty.

Legendy donoszą iż mieszkaniec podziemnej twierdzy zginął podczas pewnego mrocznego rytuału, jednak góra kryje też magnes dla śmiałków – niewiarygodne bogactwa. Chroni je jednak zabójcza pułapka znana pod nazwą Powodzi śmierci. Cóż, wkraczamy więc tam na własne ryzyko i bardzo dokładnie monitorując pasek wypełnienia tlenem płuc…

Deathflood – Dungeon of Doom zamknie nas w ciemnym lochu pełnym złych stworów i pułapek oraz powodzi, która sukcesywnie zalewa podziemia. Z pułapki trzeba wydostać się żywym, unikając pułapek, odkrywając sekrety podziemnej twierdzy. Efektownie wykonana gra na Commodore 64 właśnie ujrzała światło dziennie w serwisie itch.io – i to za darmo. W Deathflood zobaczymy trzy światy wypełnione przeciwnikami i pułapkami, łącznie 19 poziomów, które można ukończyć na kilka sposobów. Do naszej dyspozycji jest także dwoje bohaterów o zróżnicowanych mocach, a gra ma kilka zakończeń. Poly.play zapowiedziało wydanie pudełkowej wersji gry, na dyskietkach i pendrive.