Włoski dziennikarz, który przewidział datę premiery, sugeruje, że gra będzie dostępna na wyłączność jedynie przez jakiś czas. Są też inne przesłanki.

Jedną rzeczą, którą bystre oczy internautów wychwyciły w najnowszym zwiastunie Death Stranding jest pewien brak – zagubiony gdzieś znaczek „Only on PS”, który towarzyszy tytułom wydawanym ekskluzywnie na PlayStation, takim jak Spider-man czy God of War. Samo to nie byłoby może powodem do zbyt wielu spekulacji, gdyby nie fakt, że włoski dziennikarz, Antonio Fucito, człowiek, który informował o dacie premiery Death Stranding na dzień przed tym, jak została ogłoszona, powiedział, że gra ukaże się w późniejszym terminie także na PCtach.

Jeśli nie złapaliście, jak mówi to podczas streama, możecie sprawdzić tłumaczenie wypowiedzi Fucito przez użytkowników forum ResetEra – według dziennikarza gra będzie dostępna wyłącznie na PS4 przez pierwsze sześć lub dwanaście miesięcy. Później pojawi się na PC ale nie na Xboxie, co wydaje się całkiem logiczne, zważywszy, że to przede wszystkim z konsolą Microsoftu konkuruje obecnie Sony. Patrząc na bliskie relacje Kojimy z wydawcą taki układ wydaje się całkiem możliwy, dalej pozostaje jednak w sferze spekulacji – na konkretniejsze informacje będziemy musieli poczekać i to pewnie niekrótko.