W serii DC Deck Building Game (jakże ładnie ilustrowanych gier karcianych) oraz dodatków do nich można się zagubić, spędzić wiele miłych wieczorów w przebraniu bohaterów uniwersum DC i powalczyć o losy Multiversum Batmanem, Supermanem oraz Jokerem.

8 grudnia ukaże się kolejna gra w cyklu DC Deck Building zatytułowana DC Batman: Metal, w której naszym zadaniem będzie uratowanie Batmana oraz innych uwięzionych Superbohaterów, przyłączenie ich do drużyn oraz wyruszenie na ratunek Multiwersum. Tego samego dnia ukaże również crossover i dodatek oparty na filmie animowanym Batman Ninja.

W najnowszej grze z serii Liga Sprawiedliwości musi zewrzeć szyki, aby pokonać Barbatosa, Batmana, Który się Śmieje oraz ich Mrocznych Rycerzy. Jeden Superbohater nie sprosta jednak takiemu wyzwaniu. W DC Batman: Metal gracze wcielają się Supermana, Batmana, Wonder Woman albo innego Superbohatera i starają się uratować świat. Na początku mogą jedynie zadawać przeciwnikom ciosy pięścią, jednak w trakcie gry powiększają swoje talie o nowe, coraz silniejsze karty, starając się pokonać jak najwięcej Superłotrów DC. Mogą też wykorzystać Łotrów, by zaatakować współgraczy.

Za zdobyte karty i pokonanych Superłotrów zdobywają Punkty Zwycięstwa. Wygrywa gracz, który na koniec gry będzie ich miał najwięcej. DC Batman: Metal to gra typu deck building, polegająca na rozbudowaniu swojej talii poprzez zakupy karty z banku oraz tworzeniu swej strategii dzięki właściwemu używaniu umiejętności na kartach. Gracze muszą walczyć nie tylko pomiędzy sobą, ale również z grą, która atakuje ich Superłotrami z uniwersum DC, pod koniec muszą zmierzyć się z potężnym Barbatosem. Podstawowe elementy gry to 202 karty, podzielone na karty talii głównej (97), karty startowych Ciosów (36), karty startowych Bezsilności (16), karty Wyłomów (16), karty Superłotrów (7) i karty Słabości (30). Dodatkowo, w pudełku znajdziemy 11 dużych kart Superbohaterów, kartę Batmana, Który Się Śmieje (1) i obszerną instrukcję.

Cena katalogowa DC Batmam: Metal wynosi 149,99 zł, gra przeznaczona jest dla od dwóch do pięciu graczy powyżej 14 roku życia, średni czas rozgrywki to 45 minut. W DC Batman: Metal można grać niezależnie bądź łączyć ją z dodatkami z serii DC Deck Building Game.

Crossoverowy dodatek DC Batman Ninja to zestaw oparty na filmie animowanym pod tym samym tytułem. Można go łączyć z każdą grą z serii DC Deck Building Game. Dzięki dodatkowi gracze przenoszą się do feudalnej Japonii i mogą wcielić się w Batmana oraz jego sojuszników. Dzięki Ninjutsu gracze mogą zadawać szybkie ciosy i walczyć z przerażającymi wersjami klasycznych Superłotrów z Gotham. Ostatecznym wyzwaniem będzie megazamek stworzony przez połączenie pięciu pokonanych Superłotrów! Wygra gracz, który na koniec gry będzie miał najwięcej Punktów Zwycięstwa.

Elementy dodatku DC Batman Ninja to 6 dużych kart Superbohaterów Batman Ninja, 5 dużych kart Superłotrów Batman Ninja, 21 kart talii głównej oraz instrukcja. Dodatek kosztuje 59,99 zł.

Gry i dodatki z serii DC Deck Building Game można kupić w księgarni wydawnictwa Egmont oraz w internetowych i stacjonarnych punktach sprzedaży gier na terenie całego kraju.

Pozostałe gry z serii DC Deck Building Game:

Wszystkie gry z serii DC Deck Building Game opierają się na podobnym mechanizmie budowania talii oraz mają wspólny rewers kart. Umożliwia to dowolne łączenie ze sobą gier podstawowych i dodatków.

Pojedynek Superbohaterów DC

Proste zasady i szybka rozgrywka sprawiają, że jest to idealna gra do rozpoczęcia przygody z serią DC Deck Building Game. Podczas rozgrywki można wcielić się w ulubionego Superbohatera DC Comics, by pokonać Superłotrów. Pomogą w tym zdobyte podczas poszczególnych tur supermoce, mega sprzęt i lojalni sprzymierzeńcy. Można też wykorzystać łotrów, by zaatakować swoich współgraczy-wybór najlepszej strategii zależy od grającego.

DC Wieczne zło

W tej grze „źli” walczą z „dobrymi”, a zwycięża ten, kto wykaże się największą bezwzględnością w atakowaniu i niszczeniu kart. Na początku gry można zadawać przeciwnikom jedynie proste ciosy pięścią, jednak gracz w trakcie powiększa swoją talię o nowe, coraz silniejsze karty – nowe rodzaje ciosów, sprzęt i sprzymierzeńców. Za karty i pokonanych Superbohaterów zdobywa się Punkty Zwycięstwa. Wygrywa gracz, który na koniec gry będzie mieć ich najwięcej.

Łotrzy – dodatek

Łotrzy rozwijają koncepcję, w której gracze są „złymi” postaciami i walczą przeciwko „dobrym” oraz zdobywania żetonów punktów w trakcie gry. Dodatek wprowadza nowy mechanizm współdziałania, który umożliwia zagrywanie kart z talii przeciwników. Złoczyńcy zazwyczaj nie proszą o pomoc, ale czasem muszą się zjednoczyć, by pokonać potężnego wroga. Oprychy z drużyny chętnie pomogą, ale oczywiście nie za darmo…

Kryzys – dodatek

Duży dodatek, który wprowadza nowe tryby gry – kooperacyjny i solo. Najlepiej łączyć z go z Pojedynkiem Superbohaterów. Dodatek jest stworzony z myślą o grze w trybie kooperacyjnym, ale nowych Superbohaterów oraz karty talii głównej można wykorzystać także do urozmaicenia gry rywalizacyjnej. Dziesiątki nowych kart, w tym „niemożliwe” wersje Superłotrów podniosą poziom trudności i dodadzą rozgrywce nowego smaku.

Strażnicy – dodatek crossover

Mały dodatek wprowadzający postacie znane z komiksu Strażnicy. Najlepiej łączyć go z Pojedynkiem Superbohaterów. Dodatek ten wprowadza nowy tryb gry kooperacyjnej ze zdrajcą, ale sześciu Superbohaterów znanych z komiksu Strażnicy można wykorzystać także do urozmaicenia gry rywalizacyjnej.