Zgodnie z planami zagospodarowania przestrzeni, jakie przedstawił Google możemy niebawem byś świadkami tego, jak z powierzchni USA znikają historyczne budynki po dawnej siedzibie firmy Atari, o czym informuje wpis na forum Atari Age. A więc może to ostatnia szansa, by odwiedzić historyczne miejsca, gdzie rodziły się automaty arcade, konsole do gier i komputery, ewentualnie powspominać je przy bogato ilustrowanym artykule Piotra Mańkowskiego.

Plany zagospodarowania Borregas Avenue rozpoczęły się od budowy przez Google Moffet Place, kampusu znajdującego się na południe od Borregas Avenue, co usunęło z powierzchni ziemi dawne budynki Atari, gdzie mieściły się sekcje Consumer Engineering, Consumer Sub Assembly, Consumer Final Assembly, Coin-Op Printed Circuit oraz 400/800/Pinball Manufacturing, znajdujące się pod adresami 1173,1195, 1215 Borregas Avenue, a także przy 155 Moffett Park Drive i 1180 Bordeaux Drive.

Kolejne, wykupione w 2017 roku przez Google parcele znajdują się przy 1190, 1196 (druga, główna siedziba Atari w Sunnyvale, sekcje Computer Operations i ASRL), 1265 (pierwsza główna siedziba Atari i Coin-op Engineering) i 1272 Borregas Avenue (Consumer Engineering / Microelectronics / Coin-Op Engineering). Własnością Google’a stały się także budynki przy 1212 Bordeaux Drive, 1330-46 Bordeaux Drive (w tym dawne, należące do Atari sekcje Consumer Chip Programming, Coin-Op Customer Service i Consumer Customer Service), 1360-68 Bordeaux Drive (za czasów Atari: Maintenance Department i Board Games Division), 1323 Borregas Ave, 1383 Borregas Ave (prawdopodobnie wcześniejszy Consumer Warehouse Atari) oraz 1393-95 Borregas Ave (również Consumer Warehouse za czasó Atari). Pod pieczą Google’a znalazły się także budynki: 160 Gibraltar Court, 165 Gibraltar Court (wcześniej dział TI Atari), 140-146 West Caribbean Drive oraz 360-394 West Caribbean Drive (Consumer Warehouse – Components, Consumer/Coin-Op Warehouse oraz Consumer Warehouse – Finished Goods w rękach Atari). Plus First Avenue, Java Drive, Bordeaux Drive oraz North Mathilda Avenue (odkupione od Verizona) i 16 akrów zakuione od NetApp. Łącznie Google wydał 1,4 miliarda dolarów na 50 zabudowań znajdujących się w Sunnyvale w ciągu ostatnich 4 lat. Teraz dotychczas znane jako dawna siedziba Atari tereny zamienią się w kampus Google Carribean.

Według opublikowanych w styczniu planów zagospodarowania przestrzeni 1265 Borregas Avenue (dawne HQ Atari w Sunnyvale) zastąpi pięciopiętrowy budynek – w maju plany zabudowy zostały zaakceptowane. Prawdopodobnie w miejscu drugiej kwatery głównej Atari pojawi się parking. No to już wiemy, co będziemy w przyszłości wspominać, podróżując po nowym kampusie w Sunnyvale.