Niestety, prawdopodobnie nie będzie Marcusem Fenixem.

Kiedy trochę ponad rok temu okazało się, że w drodze jest filmowa adaptacja Gears of War, Dave Bautista, były profesjonalny wrestler oraz Drax ze Strażników Galaktyki, zaczął przekonywać fanów, że świetnie nadaje się do roli Marcusa Fenixa. Powiedział wręcz, że od dłuższego czasu dobija się do Universal Studios, dopytując o ten projekt i szanse, by zagrać twardzielskiego twardziela i zaproponował, by społeczność przygotowała petycję do studia, jeśli chce zobaczyć go w tej roli.

Niestety, wygląda na to, że entuzjazm Bautisty mógł być w tej kwestii niewystarczający. Choć zarówno Cliff Bleszinski, jak i Rod Fergusson z The Coalition wypowiadali się pozytywnie na temat aktora i jego „dopasowania” do roli, niedawna wypowiedź na Twitterze sugeruje, że sprawa jest już domknięta i Markus Fenix – o ile w ogóle pojawi się w filmie – będzie miał inną twarz.


Bautista wydaje się niepocieszony takim obrotem spraw, jednak podziękował fanom za ich wsparcie i ciepłe słowa. Sam film jest w produkcji od ponad 12 miesięcy, jednak w chwili obecnej niemal nic na jego temat nie wiadomo – to, na kim będzie skupiała się fabuła i którą „epokę” Gears of War poruszą scenarzyści, pozostaje jedną z tajemnic.