Czekacie? Ja również! I z niepokojem dotychczas przeglądałem bibliotekę gier Microsoftu, aby poznać datę premier dwóch gier z serii Persona – trzeciej i czwartej części cyklu. Na szczęście, czekać dłużej nie muszę.

W oficjalnym komunikacie na Twitterze przedstawiciele firmy Atlus podali daty i hardware, na które dostępne będą Persona 3 Portable oraz Persona 4 Golden. Będzie to 19 stycznia 2023 roku. Ponadto obie z nich zadebiutują nie tylko na konsolach Microsoftu (w usłudze Game Pass), ale również zagrają w nie użytkownicy PlayStation 4, Switcha oraz komputerów klasy PC.

Jeśli nie wiesz, czym jest seria Persona (nawet jeśli jesteś pokaźnej postury białym Europejczykiem, a Japonia kojarzy Ci się jedynie ze skośnymi oczami), lepiej się do tego głośno nie przyznawaj. Ze swojej strony dodam jedynie, że cała seria jest spin-offem, który popularnością za Zachodzie wielokrotnie przebija oryginał. I tak, japońszczyzna wylewa się z tej serii każdym otworem konsoli, co nie zmienia faktu, że jako gracz, nie powinieneś wobec niej pozostać obojętnym.