Uciekając przed strasznym horrorem, młody bohater odnajdzuje nadzieję w niewielkim miasteczku. Wkrótce jednak i do niego dociera niszczycielska siła zamierzająca zrównać wszystko z ziemią. Wyruszamy wówczas w nieznaną podróż do świata pogrążnonego w ciemnościach, by raz na zawsze pozbyć się zła.

Wyprodukowana przez kanadyjskie studio Sudo Games przygodowa gra akcji z elementami RPG jest hołdem dla wielu niezapomnianych produkcji tego gatunku z ostatnich dwóch dekad. Nostalgiczny styl wizualny z ręcznie malowanymi środowiskami i rozmaitymi wrogami zapewni niesamowite odczucia z rozgrywki dostępnej w trzech trybach trudności (swobodnym, trudnym i niemożliwym). Wyprawa do mrocznego uniwersum fantasy dostarczy mnóstwo przedmiotów potrzebnych podczas wytwarzania arsenału bojowego i różnorodnych mikstur, nowych umiejętności z możliwością ich łączenia, a także szeroką gamę konfiguracji postaci. Zabijemy również hordy wrogów i śmiercionośnych bossów oraz odnajdziemy drogi prowadzące do ukrytych zadań pobocznych.

„Zajmujemy się niezależnymi grami, działając w bardzo małym i zgranym zespole. Staramy się tworzyć zabawne, głębokie i wciągające gry, które zapewniają niezapomniane wrażenia.” – deweloperzy Sudo Games

Premiera Darkest Valley została zaplanowana na wiosnę 2021 roku na komputerach PC. Więcej informacji na temat nadchodzącej produkcji można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.