Najnowszy zwiastun filmowy (utrzymany w stylistyce lat 80.), nadjeżdżających z piskiem opon wyścigów w otwartym świecie, za których powstaniem stroi Saber Interactive zachęca do obejrzenia dwóch klasycznych pojazdów.

Premiera Desert Rally tuż za progiem – w pustynne wyścigi zagramy na PlayStation 4, PlayStation 5, Xboxach Series S, X oraz Xboxach One i PC (Steam, Epic Games Store) już 4 października 2022 r.

Dakar Desert Rally ma nas zabrać na wyścigi przez ponad 30 etapów klasycznego rajdu Dakar, w oficjalnie licencjonowanymi pojazdach, pośród (licencjonowanych) zespołów i pilotów. Dodajmy do tego duży wybór trybów hardcore’owych i zręcznościowych plus tysiące kilometrów kwadratowych zróżnicowanego terenu z dynamiczną pogodą, w rozgrywkach dla pojedynczego gracza i do czterech graczy.

Edycja Deluxe Dakar Desert Rally już dostępna jest w przedsprzedaży na konsole i PC (za 59,99 euro), w jej skład wchodzi podstawowa edycja, przepustka sezonowa oraz widoczne na filmowym zwiastunie samochód ciężarowy DAF Turbo-Twin i Peugeot 405 Turbo 16 (dostępne w dniu premiery) plus pięć zapowiedzianych pakietów DLC (zawierających nową mapę, nowe pojazdy i dwa nowe wyścigi). Standardowa edycja Dakar Desert Rally również jest dostępna w przedsprzedaży (za 39,99 euro).Bonusem za zamówienie w przedsprzedaży jest odblokowanie Audi RS Q e-tron – pierwszego pojazdu elektrycznego, który wygrał pustynny rajd podczas Abu Dhabi Desert Challenge 2022.