Na horyzoncie pojawił się tytuł, który inspiracje zdaje się czerpać z tych samych źródeł co serial Czarne Lustro oraz gry w spod znaku Resident Evil i Agony.

Bohaterem Dark Moonlight jest Dave Kellermam, mężczyzna cierpiący na chorobę psychiczną. W celu zwalczenia swojej przypadłości decyduje się na podjęcie eksperymentalnej metody, polegającej na zapuszczenie się w wymiar z pogranicza największych koszmarów. W ten sposób przechodzimy do walki o przetrwanie, w której oprócz broni konwencjonalnej przyjdzie nam co jakiś czas rozwiązywać różnego rodzaju łamigłówki. Grę stworzyło Silver Bear Studio, dla którego to absolutny debiut. Nie podano jeszcze daty premiery.

Fobie i nieustający strach mają być podstawą fabularną opowieści, która zabierze nas do świata skonstruowanego z koszmarów. Brzmi banalnie, prawda? Bo to nie pierwsza próba solidnego nastraszenia gracza, przesiadującego na wygodnym fotelu i wgapionego w ekran. Tym razem zagłębimy się w świat wypełniony bezskutecznymi terapiami i zestawem leków psychoaktywnych, a nasz bohater, desperacko poszukując pomocy, zdecyduje się na eksperymentalne leczenie, które ponoć jest skutecznie i stuprocentowo bezpieczne. Przynajmniej tak mówią lekarze. Właściwie wszystko idzie zgodnie z planem, do czasu, aż nasz bohater budzi się w nieznanym świecie. Pozornie podobnym do rzeczywistości, ale wykrzywionym, odkształconym i przerażający. Czas stawić czoła własnym fobiom, albo na zawsze pogrążyć się w szaleństwie.

Dark Moonlight to survival horror, budujący poczucie grozy na bazie ludzkich lęków i fobii. Wśród źródeł inspiracji autorzy wymieniają serial Black Mirror i gry: Outlast, Resident Evil, Silent Hill. Główny bohater tego horroru to Dave Kellerman, którego eksperymentalna kuracja prowadzi do świata z pogranicza jawy i sennego koszmaru. Aby przetrwać – będzie trzeba umiejętnie korzystać z ograniczonych zasobów i sprawnie eliminować koszmarnych mieszkańców tego świata. Walka będzie przerywana łamigłówkami i zagadkami, a nadrzędnym celem jest powrót do zdrowia psychicznego. Dark Moonlight obiecuje nam przerażający i zarazem piękny świat pełen tajemnic, zmieniające się jak w kalejdoskopie lokacje oraz zagrożenia – koszmarne monstra wyłaniające się z ciemności. Obowiązuje tu jedna zasada – pozbądź się plugastwa, zanim ono pozbędzie się ciebie. Powtarzaj do skutku, jeśli koszmar powróci zza grobu. Ponoć niewiele w tym świecie broni i apteczek, więc będziemy musie oszczędnie gospodarować zdobyczami. Grę Dark Moonlight tworzy Silent Bear Studio. Wydawcą tytułu na PC jest Black Rose Projects.