The Brotherhood, twórcy najnowszej, postapokaliptycznej strategii Beautiful Desolation dwa dni temu opisali na forum gry problem nielegalnych kopii jaki dotknął ten tytuł. Jak się okazuje na 50 000 wykradzionych kopii (licząc od premiery w środę, 26.02.2020 r.) zaledwie 1000 osób zdecydowało się kupić grę w ciągu pierwszych dwóch dni sprzedaży. Dla twórców Beautiful Desolation takie wyniki w ciągu pierwszego tygodnia oznaczałaby dotarcie na szczyt listy najlepiej sprzedających się tytułów na Steamie.

Stąd i prośba wystosowana przez The Brotherhood, która prawdopodobnie mocno wpłynie na sprzedaż gry:

„Proszę, jeśli możesz wesprzeć ten projekt – nawet kupując ścieżkę dźwiękową – znacznie poprawiłoby to nasze możliwości w zakresie tworzenia gier. The Brotherhood to dosłownie dwóch facetów siedzących w pokoju, próbujących konkurować z wielkimi projektami i gigantycznymi budżetami w rozległej branży. Z głębi naszych serc prosimy, abyście grając w Beautiful Desolation i czerpali z tego przyjemność i dorzucili po kilka dolarów.”

A wesprzeć The Brotherhood w ich działalności można na wiele sposobów: kupując grę na Steamie lub GOG-u (cena: ok. 70 zł), nabywając wyłącznie soundtrack do gry (zrealizowany przez Mike’a Gordona) albo wrzucając parę monet przez oficjalną stronę The Brotherhood.