Kiedy w liście z notatka prasowa odnajdujesz mistyczną formułę „Ph’nglui mglw’nafh Cthulhu R’lyeh wgah’nagl fhtagn” – to niewątpliwie właśnie cos mrocznego czeka w cieniu.

Dagon to historia, która otwiera mitologię Cthulhu, a w jej prolog możemy już grać w formie wizualnej powieści, zrealizowanej w 3D. W planach wycieczka na tajemnicza wyspę i utrata zmysłów, więc strzeżcie się. Za stworzenie Dagona odpowiada krakowskie studio niezależne Bit Golem, która planuje nas znacznie dłużej straszyć bestiariuszem H. P. Lovecrafta.

Demo Dagona (które da się ukończyć w kwadrans) w dostępne jest już dziś na Steamie natomiast premiera kompletnej gry została zaplanowana na 20.08.2021 r. (dokładnie w 131 urodziny Lovecrafta).

Szykujcie się na wizualną opowieść, która może wpędzić was w szaleństwo, spowodować koszmary, majaki lub bezsenność. Autorzy obiecują wierną adaptację opowiadania o byłym oficerze statku uzależnionym od morfiny oraz przekazaną w wizualnej formie genezę mitologii Cthulhu. W grze ukryto również sporo ciekawostek dotyczących twórczości i życia H. P. Lovecrafta, a jako uzupełnienie zabawy dostaniemy w formie DLC audiobooka i ebooka z opowiadaniem Dagon, ilustrowanego kadrami z gry.