Lipiec upłynie na Steamie, Twitchu i Switchu pod znakiem społeczności LGBTQ+, ruszą maratony na Twitchu, wyprzedaże na Switcha i Steamie, a wszystko to w jednym celu – zebraniu funduszy na cele charytatywne oraz wskazaniu problematyki LGBTQ+.

Wprawdzie żyjemy w kraju, w którym różniące się od utartych standardów potrzeby seksualne oraz związane z nimi problemy traktuje się jako element do zbijania kapitału politycznego, nie oznacza to jednak, że cały świat funkcjonuje tak samo.

Season of Pride 2022 to czwarte, coroczne wydarzenie świętujące różnorodność LGBTQIA+ w grach, podczas którego zbierane będą pieniądze na cele charytatywne, a wszystko to w trakcie streamów na Twitchu, promocyjnej sprzedaży w eShopie i na Steamie przez cały lipiec. Będzie to też okazja do poznania tytułów współtworzonych przez ludzi identyfikujących się jako LGBTQIA+, w tym m.in. Arcade Spirits: The New Challengers, Steven Universe: Unleash the Light, Sword of the Necromancer.

Wyprzedaż gier sięgających po tematykę LGBTQIA+ na Steamie i związane z nią wydarzenie startuje w sobotę 9 lipca i potrwa do soboty 23 lipca. Możemy liczyć na zniżki na gry z motywem LGBTQIA+ oraz wiele informacji o nadchodzących grach skupionych wokół queerowych motywów. Wśród firm zapewniających wsparcie dla inicjatywy wymieniane są m.in. Annapurna Interactive, Devolver Digital, Green Man Gaming.

Streamerzy LGBTQIA+ (m.in. UrbanBohemian, DEERE, JeffBrutlag i Miabyte) będą grać w gry przedstawiające queerowe motywy, historie i postaci, podczas weekendowych maratonów przez cały lipiec. Fundusze zebrane z tych streamów zostaną przeznaczone na wsparcie organizacji charytatywnych The Trevor Project, Trans Lifeline, Minus 18, Mermaids UK, GaymerX, Black Girls Code, Women in Games International oraz Girls Who Code.

Twórca i wydawca tytułów o tematyce LGBTQ, takich jak 2064: Read Only Memories i Kitsune Tails, studio MidBoss, przez cały miesiąc będzie transmitowało na żywo i gościło partnerów na kanale MidBoss Twitch Channel. Season of Pride 2022 ma na celu powtórzenie sukcesu poprzedniej edycji wydarzenia – Season of Pride 2021, który zebrał prawie 30 000 dolarów na cele charytatywne i zgromadził sumaryczną oglądalność streamów i gier LGBTQ+ przekraczającą 21 lat.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni, że możemy zorganizować kolejny Seadon of Pride, aby rzucić światło na wszystkie wspaniałe gry i twórców treści LGBTQIA+ oraz wesprzeć misję i wielkie cele. Wpłaacj wcześnie, wpłacaj często! Dodaj kilka gier do tych z zaległości i poczuj się z tym dobrze!” – Cade Peterson, CEO MidBoss

Harmonogram i szczegóły dotyczące gier i streamerów prezentowanych podczas Season of Pride 2022 dostępne są na oficjalnej stronie wydarzania.