Otrząsając się po intensywnym maratonie świątecznym (od matki po dziecko) możemy na deser skonsumować kilka ciekawych propozycji komiksowych. Zarówno dla bardziej, jak i nieco mniej dojrzałych wiekiem czytelników. W programie rozrywek przewidzianych na czerwiec znalazło się sporo Marvela, nieco mniej DC, kolejny Hellblazer, drugi to opowieści 30 dni Nocy, historie z mrocznych otchłani oraz drugie wydanie Zemsty hrabiego Skarbka i debiutancki album Nim wstanie dzień.

Mistrzowie Komiksu. Zemsta hrabiego Skarbka, wydanie II

Reedycja albumu ilustrowanego pracami Grzegorza Rosińskiego, uzupełnionego o szkice erotyczne. Zemsta hrabiego Skarbka to opowieść, której akacja toczy się w czasach Wiktora Hugo, w artystycznych kręgach Paryża. Polski hrabia Mieszko Skarbek może posiadać dowody, wskazujące na winę słynnego marszanda, Daniela Northbrooka, który ponoć posiada wszystkie dzieła przedwcześnie zmarłego malarza Loisa Paulusa. Hrabia Skarbek wije intrygę, która ma pogrążyć trzech paryskich bogaczy, którzy przed laty przyczynili się do jego upadku. Tak zaczyna się historia zemsty. Komiks dla dorosłych. Scenariusz: Sente, rysunki: Grzegorz Rosiński. 148 stron w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Mroczna Otchłań, tom 1

Tematyka: thriller ekologiczny, science fiction

Ekologiczny, podwodny thriller z podwodnymi miastami, które nie wyszły spod ludzkiej ręki, prehistorycznymi istotami budzącymi przerażenie i tytułową, mroczna otchłanią, skrywającą tajemnice. Oceanografka Kim Melville zostaje zatrudniona przez ekscentrycznego podróżnika Feiersingera i odkrywa sekret skrywany przez głębiny. Scenariusz: Christophe Bec, rysunki: Eric Henninot, Milan Jovanovic. 172 strony w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Nim wstanie dzień

Debiut rysownika i miłośnika komiksów Ernesto Gonzalesa, będący zbiorem ilustrowanych historii powstańców warszawskich. To nie są jednak opowieści o bohaterstwie, raczej obnażają okrucieństwo wojny, siejącej zniszczenie i rozpacz. Nim wstanie dzień to opowieść o niewinnych ofiarach niszczącej pożogi. Scenariusz: Grzegorz Janusz, Marika, Tomasz Pastuszka, Rafał Skarżycki, rysunki: Ernesto Gonzales. 84 strony w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Hellblazer, tom 4

Powtórka z Hellblazera (drugi, zbiorczy tom) w ujęciu irlandzkiego scenarzysty Gartha Ennisa. John Constantine kończy czterdzieści lat, popadając w refleksje nad swoim dotychczasowym życiem. Przeszłości nie da się zapomnieć, a władcy piekieł wciąż upominają się o swoje. Spokojna przyszłość u boku Kit Ryan może się okazać trudna do spełnienia. Scenariusz: Garth Ennis, rysunki: Steve Dillon, William Simpson. 464 strony w twardej oprawie. Cena: 129,99 zł.

30 dni nocy, tom 2

Ostatni tom zbiorczego wydania obejmującego historie składające się na 30 dni nocy. Wśród nich znajdziemy Opowieści krwiopijcy (Juáreza i Umarł Billy, umarł),  Eben i Stella opowiadające o losach przeklętej pary, Czerwony śnieg opisujący wypadki rozgrywające się w ZSRR podczas II wojny światowej oraz Poza Barrow – oznaczający powrót do miasta, gdzie wszystko się zaczęło. Do zbioru opowiadań dołączono również remake głównej historii 30 dni nocy, opowieść o nieskończenie długiej nocy, przesiąkniętej mrozem i mrokiem. Scenariusz: Steve Niles, rysunki: Ben Templesmith, Bill Sienkiewicz, Piotr Kowalski i inni. 568 stron w twardej oprawie. Cena: 149,99 zł.

DC Black Label. Superman – Rok pierwszy

Clark Kent uczy się umiejętności odpowiedzialnego posługiwania się swoimi mocami. Jednocześnie musi stać sie człowiekiem i poradzić z międzyludzkimi relacjami. Rok pierwszy jest więc opowieścią skupioną nie tylko na nadnaturalnych umiejętnościach, ale również historią dojrzewania Supermana. Scenariusz: Frank Miller, rysunki: John Romita Jr. 216 stron w twardej oprawie. Cena: 79,99 zł.

Uniwersum DC, Superman Action Comics – Nadejście Lewiatana, tom 2

Każdemu superbohaterowi i superłotrowi przysługuje osobna, tajna organizacja tocząca podziemną wojnę: Checkmate, Spyral, ARGUS, DEO, Oddział Specjalny X. Część z nich można uznać za dobre, cześć za bezwzględnie złe. Są i takie, które operują na pograniczu dobra i zła. Nagle, jedna po drugiej padają ofiarami Lewiatana – niebezpiecznej siatki agentów, z którymi zetknął się już Batman. Lewiatan powrócił, sprostać może mu chyba tylko Superman. Scenariusz: Brian Michael Bendis, rysunki: Steve Epting, Yanick Paquette. 180 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Marvel Classic, Silver Surfer – Przypowieści

Silver Surfer odmawia zniszczenia Ziemi i buntuje się przeciw Galactusowi. Za karę Pożeracz Światów  skazuje go na samotne przemierzanie wszechświata w roli strażnika kosmicznych szlaków. Tymczasem Galactus powraca na Ziemię i ogłasza się bogiem, a wokół niego wyrastają nowe ruchy religijne. Świat pogrąża się w anarchii. Silver Surfer jeszcze raz rusza na ratunek Ziemi, walczy z łowcami niewolników i tajemniczymi organpiratami i szykuje na własną śmierć, gdy okrywa, że jego moc wygasa. Scenariusz: Stan Lee, Keith Pollard, J. Michael Straczynski i Simon Spurrier, rysunki: Moebius, Keith Pollard, Esad Ribić i Tan Eng Huat. 352 strony w twardej oprawie. Cena: 109,99 zł.

Marvel Classic, Kapitan Ameryka – Śmierć Kapitana Ameryki, tom 3

Steve Rogers sprzeciwił się próbom kontroli superbohaterów przez amerykański rząd. Obecnie przewodzi buntownikom w wojnie domowej, pomiędzy tajnymi służbami i skłóconymi grupami herosów. Red Skull zamierza wykorzystać ten konflikt, by pozbyć się przeciwnika raz na zawsze. Jeśli Kapitan Ameryka zginie, kraj straci swojego największego bohatera, a jego sojusznicy będą musieli poszukać sobie własnej drogi. Scenariusz: Ed Brubaker, rysunki: Steve Epting, Stefano Gaudiano, Mike Perkins, Lee Weeks. 268 stron w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Marvel Now 2.0, Moon Knight

Marc Spector od lat walczy z przestępcami i dba o bezpieczeństwo Nowego Jorku. Kiedy pewnego dnia budzi się w zakładzie dla obłąkanych, dowiaduje się, że tak naprawdę właśnie tu spędził niemal całe swoje życie. Wszystkie jego dotychczasowe tożsamości zostają podane w wątpliwość. Widzi twarze, które równie dobrze mogą być maskami: wyniosłej pani doktor, nieprzyjaznych sanitariuszy, pusty wzrok pacjentów. Marc musi uciec z zakładu, jednak nie będzie to proste do realizacji zadanie. Scenariusz: Jeff Lemire, rysunki: Greg Smallwood. 344 strony w miękkiej oprawie. Cena: 79,99 zł.

Marvel Now 2.0, Potężna Thor – Wojna Asgardu z Shi’ar, tom 3

Dziesięć Królestw ogarnęła wojna. Thor zwołuje Ligę Światów, aby ocalić królową świetlistych elfów z rąk Malekitha Przeklętego Pod bramami Asgardu gromadzą się wojska wielkiego Imperium Shi’ar, których celem jest uprowadzenie Gromowładnej. Czy superbohaterka znajdzie sposób pokonanie najstraszliwszej mocy we Wszechświecie? Scenariusz: Jason Aaron, rysunki: Russell Dauterman, Steve Epting. 152 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Marvel Now 2.0, Deadpool – Deadpool w kosmosie, tom 9

Aby pokonać irytującego Madcapa, Wade Wilson leci w kosmos. Jego wyprawa budzi jednak panikę w całym Wszechświecie. W rezultacie kosmicznego nieporozumienia Wade będzie musiał stawić czoło nie tylko asgardzkim wojom, Korpusowi Nova i straszliwym Brood, ale też samemu Kolekcjonerowi! Scenariusz: Gerry Duggan, rysunki: Mike Hawthorne, Scott Koblish. 108 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Minecraft: Opowieści ze Świata Podstawowego

Komiksowy Minecraft w tym tomiku zawiera historię o wiedźmie i rozbójniku – zajadłych wrogach, którzy znajdują wspólny język, a także o bezdusznej grieferce, której przyszło zapłacić za swoje czyny oraz śwince, której bardzo zależało, żeby zdobyć pewną marchewkę. Historie dla najmłodszych czytelników i wielbicieli Minecrafta umożliwiają dzieciakom podróże w zakamarki Świata Podstawowego. 88 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Smerfy Komiks, Awantura w wiosce Smerfów, tom 9

Niebiescy mieszkańcy wioski zagubionej pośrodku wielkiego lasu postanowili nadać tym samym przedmiotom różne nazwy. Co oczywiście skończy się różnicą zdań, kłótnią, bójką i hałaśliwą awanturą. A wszystko to zaczęło się od korkociągu i próby nadania mu nazwy. Będą też zmagania sportowe, tradycyjnie dla Smerfów, pełne smerfnego humoru. Scenariusz: Peyo, Yvan Delporte, rysunki: Peyo. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.

Śledztwa Enoli Holmes, Sprawa lady Alistair, tom 2

Adaptacjia komiksowa powieści Nancy Springer o śledztwach Enoli Holmes, czyli młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka. Wyemancypowana Enola chce być niezależna od rodziny, co w wiktoriańskiej Anglii jest raczej trudne do zrealizowania. Ucieka z domu, ukrywając się w Londynie pod wymyślonym nazwiskiem. Prowadzi własne dochodzenia, podając się za asystentkę nieistniejącego detektywa. Bez trudu przybiera m.in. postacie zakonnicy czy arystokratki. Tym razem zajmie się poszukiwaniami młodej lady Cecily Alistair, a śledztwo doprowadzi ją w niebezpieczne zaułki dzielnic biedoty i do doków, gdzie robotnicy szykują się do buntu. Scenariusz i rysunki: Serena Blasco. 64 stron w twardej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Kraina Lodu, tom 3

Księżniczka Anna zaprasza na zamek Heddę, dziewczynkę z sierocińca, która jest znana z opowiadania niestworzonych historii. Czasami chwali się, że była na Księżycu, innym razem, że poluje na smoki, a przede wszystkim mówi o tajemniczej Zakazanej Krainie… Nikt jej nie wierzy, a niektórzy wręcz jej nie lubią za wymyślone przechwałki. W umówiony dzień wystrojona Hedda wyrusza do królewskiej siedziby, ale do niej nie dociera. Na poszukiwania wyruszają księżniczka, jej starsza siostra i ich przyjaciele. Czy dziewczynce przytrafiło się coś złego? Scenariusz i rysunki: Joe Caramagna. 68 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.