Połowa czerwca za nami, czas uzupełnić bibliotekę komiksów. Dzieciaki wyruszą w podróż ze smerfami, by zrozumieć własne zachowania i emocje. Odwiedzą magiczny świat Pozytywki, albo pojadą do Afryki wraz Lulu i Nelsonem.

Nieco starszych czytelników ucieszy kolejny tom przygód Lucky Luke’a, Garfielda oraz Ricka i Morty’ego. W dalekie regiony kosmosu zabierze nas tomik Star Wars, drugim bohaterem (obok Lucky Luke’a) Dzikiego Zachodu będzie Blueberry, a galeria superbohaterów w superobcisłych strojach w tym tygodniu składa się z Batmana, Harley Quinn oraz Flasha (oraz przyjaciół i nieprzyjaciół).

Plansze Europy. Młodość Blueberry’ego, tom 3

Trzeci tom zbiorczy opowieści o wczesnych przygodach słynnego komiksowego bohatera Dzikiego Zachodu – Mike’a Blueberry’ego! Album zawiera cztery epizody: Plan Pinkertona, Szlak przeklętych, Ostatni pociąg do Waszyngtonu i Zabić Lincolna. Rok 1864, wojna secesyjna wciąż pustoszy Stany Zjednoczone. Blueberry planuje, jak uwolnić z obozu jenieckiego wiernych towarzyszy broni. Oczywiście wplątuje się w kolejną szpiegowską aferę, a przy okazji poznaje piękną, ale bardzo niebezpieczną kobietę. Do gry wkroczy też tajne bractwo czyhające na życie prezydenta Lincolna. Czy młodemu porucznikowi uda się ocalić przyjaciół i uratować prezydenta? Scenariusz: François Corteggiani, rysunki: Michel Blanc-Dumont. 196 stron w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

DC Black Label. Batman Biały Rycerz przedstawia Harley Quinn

Dwa lata po tym, jak w historii Batman – Klątwa Białego Rycerza Azrael starł w proch najgroźniejszych przestępców Gotham, scena jest gotowa na pojawienie się ich następców. Tajemniczy demiurg zwany Producentem po kryjomu kompletuje barwną obsadę nowych złoczyńców, główną rolę powierzając ponętnej Gwiazdce, niegdyś aktorce, dziś seryjnej morderczyni, mszczącej się na gothamskich gwiazdach filmowych złotego wieku kina. Makabryczne zbrodnie Gwiazdki mogą kojarzyć się z dawnymi postępkami Jokera, dlatego gothamska policja, którą wspomaga w śledztwie młody, gorliwy agent FBI Hector Quimby, zwraca się do Harley Quinn z prośbą o pomoc w rozwikłaniu zagadki. Sęk w tym, że Harley wciąż usiłuje odnaleźć się w nowej roli: samotnej matki wychowującej dzieci Jacka Napiera. Powrót do przestępczego świata Gotham – mimo że tym razem po stronie tych dobrych – to nie tylko igranie z ogniem, a także konieczność konfrontacji z najgorszymi instynktami. Udowadniając, że potrafi zachować zdrową równowagę, Harley przyjmuje pomocną dłoń Bruce’a Wayne’a i krok po kroku zbliża się do morderczyni. Kiedy realizacja pełnego zwrotów akcji scenariusza, który Producent napisał dla Gotham, wkracza w końcową fazę, Harley musi stanąć oko w oko z własną przeszłością – po to, by ochronić swoje dzieci i uratować Gotham przed dramatycznym wielkim finałem. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach Batman: White Knight Presents Harley Quinn #1-6 oraz Harley Quinn: Black + White + Red. Scenariusz: Katana Collins, rysunki: Matteo Scalera. 168 stron w twardej oprawie. Cena: 79,99 zł.

Uniwersum DC. Batman Detective Comics – Droga do zagłady, tom 6

Ostatni tom serii Batman Detective Comics w ramach Uniwersum DC. Bruce Wayne w wyniku wojny Jokera stracił swoją fortunę i dom. Przegrywa również bitwę o serca i umysły mieszkańców Gotham. W mieście dochodzi do fali protestów przeciwko samozwańczym stróżom prawa. Atmosferę podgrzewa kampania wyborcza Christophera Nakano, byłego policjanta rannego podczas jednego z ataków Jokera, kandydującego na burmistrza. Jakby tego było mało, pojawia się tajemniczy nowy złoczyńca, Zwierciadło, który podburza wszystkich do wyjścia na ulice i dąży do wszczęcia brutalnych starć, w których tak naprawdę nikt nie może zwyciężyć. Oprócz tego zobaczymy również starcie z Robinem, kryzys związany z atakiem Husha oraz początek nowej ery w Gotham. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach Detective Comics #1028-1033. Scenariusz: Peter J. Tomasi, James Tyniom IV, Mariko Tamaki, rysunki: Brad Walker, Kenneth Rocafort, Eduardo Risso i inni. 144 strony w miękkiej oprawie. Cena: 59,99 zł.

DC Odrodzenie. Flash – Meta, tom 15

Tym tomem scenarzysta Joshua Williamson (Palcojad) kończy swoją przygodę ze Szkarłatnym Sprinterem, którego losy opisywał w kolejnych stu jeden zeszytach. Towarzyszą mu znakomici artyści jak: Christian Duce (Detective Comics), Rafa Sandoval (Catwoman), Scott Kolins (Justice League) i Howard Porter (Justice League 3000). Tym razem Barry Allen znów musi zmierzyć się z Odwrotnym Flashem i największymi ze swoich wrogów. Odwrotny Flash stworzył Legion Zooma, w skład którego weszli Kapitan Chłód, Turtle, Goryl Grodd oraz Trickster, i chce nie tylko pokonać Barry’ego Allena, ale także przejąć jego życie i tożsamość. Czy Najszybszy Człowiek na Ziemi poradzi sobie z atakiem na Central City, gdy wszystkim, których kocha, grozi niebezpieczeństwo? Kiedy największy wróg Flasha zwraca się ku jego dzieciom z przyszłości, rodzina Szkarłatnego Sprintera wspiera go w najważniejszej i decydującej bitwie. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach The Flash #756–762. Scenariusz: Joshua Williamson, rysunki: Howard Porter, Rafa Sandoval, Jordi Tarragona i inni. 156 stron w miękkiej oprawie. Cena: 59,99 zł.

Star Wars. Doktor Aphra – Niezwykła maszyna, tom 2

Drugi tom cyklu Doktor Aphra. Aphra musi uciekać, żeby ratować życie, próbując zgubić wszystkich depczących jej po piętach łowców nagród. Ale wśród nich jest także rozgniewana była partnerka Aphry, Sana Starros, dla której sprawa ma wymiar osobisty! Aphra nie może przechytrzyć Dominy ani uciec Sanie… Jaki zatem wybór jej pozostaje? Może znalezienie tajemniczej maszyny sprzed wieków, która zachwiałaby równowagę sił w galaktycznej wojnie domowej? Rozpaczliwe poszukiwanie wiedzie Aphrę na Korelię i… pod próg domu Sany. Ale nie tylko zdeprawowana pani doktor upatrzyła sobie tę zdobycz! Teraz, gdy Klan Niepokonanych podąża ich śladem, Aphra i Sana znalazły się na kursie kolizyjnym z kolejnym groźnym łowcą. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Star Wars: Doctor Aphra (2020) #6–10, a następnie zebrane w tomie Star Wars: Doctor Aphra vol. 2: The Engine Job. Scenariusz: Alyssa Wong, rysunki: Ray-Anthony Height, Robert Gill, Minkyu Jung. 120 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Rick i Morty – Długo i szczęśliwie

Trzeci tom zbiorczy opowieści o wczesnych przygodach słynnego komiksowego bohatera Dzikiego Zachodu – Mike’a Blueberry’ego! Album zawiera cztery epizody: Plan Pinkertona, Szlak przeklętych, Ostatni pociąg do Waszyngtonu i Zabić Lincolna. Rok 1864, wojna secesyjna wciąż pustoszy Stany Zjednoczone. Blueberry planuje, jak uwolnić z obozu jenieckiego wiernych towarzyszy broni. Oczywiście wplątuje się w kolejną szpiegowską aferę, a przy okazji poznaje piękną, ale bardzo niebezpieczną kobietę. Do gry wkroczy też tajne bractwo czyhające na życie prezydenta Lincolna. Czy młodemu porucznikowi uda się ocalić przyjaciół i uratować prezydenta? Scenariusz: Sam Maggs, rysunki: Sarah Stern, Emmett Helen. 112 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Lulu i Nelson.  Kierunek Afryka, tom 1

Początek przygodowej opowieści dla dzieci o spełnianiu marzeń, walce o wolność i miłości do zwierząt. Pierwszy tom serii zdobył nagrodę na francuskim Festiwalu Komiksowym w Blois w 2020 roku. W tym samym roku na podstawie komiksu powstał długometrażowy film animowany. Rodzice Lulu są cyrkowymi treserami lwów. Zarówno oni, jak ich córka kochają zwierzęta, którymi się zajmują. Niestety, najpierw ginie matka dziewczynki, a zaraz potem cyrkowe drapieżniki… Bohaterka postanawia wyruszyć do Afryki po nowe lwy do oswojenia. Ale czy dziesięciolatka sprosta takiemu zadaniu? I czy naprawdę wyobraża sobie, że lwy lubią żyć w niewoli? Także ludzie pragną wolności, co Lulu sobie uświadomi, kiedy dotrze do Afryki Południowej i pozna prawdę o systemie segregacji rasowej. Historia o niebezpiecznej wyprawie na kraniec świata w prosty i piękny sposób ukazuje, jak dobro może zwyciężać zło. Scenariusz: Charlotte Girard, Jean-Marie Omont, rysunki: Aurélie Neyret. 64 strony w twardej oprawie. Cena: 44,99 zł.

Lucky Luke. Lucky Luke kontra Pinkerton, tom 74

Lucky Luke, słynny pogromca bandytów, jest największą legendą Dzikiego Zachodu… ale tylko do czasu, gdy pojawia się Allan Pinkerton. Jego doskonale zorganizowana agencja detektywistyczna tropi przestępców wszelkiego typu – od drobnych oszustów po krwawych desperados. Co więcej, Pinkerton dostępuje zaszczytu utworzenia ochrony osobistej prezydenta Lincolna. Czy w takiej sytuacji Samotny Kowboj jest jeszcze potrzebny? A może lepiej będzie mu na emeryturze? Chyba jednak nie wszyscy są zadowoleni z nowych porządków, a już na pewno nie Daltonowie! Scenariusz: Tonino Benacquista, rysunki: Daniel Pennac, Achdé. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Pozytywka. Zagadkowe zniknięcie, tom 4

Czwarty tom opowieści o ośmioletniej Noli, która odziedziczyła po matce funkcję obrończyni Pandorii, niezwykłego świata, do którego przechodzi się przez magiczną pozytywkę. Dziewczynka znajduje wśród rzeczy mamy tajemniczy klucz. Domyśla się, że jego zagadkę zdoła wyjaśnić tylko w Pandorii. Od razu wplątuje się w sprawę dotyczącą złamania jednego z tamtejszych praw. Wraz z przyjaciółmi wpada w kłopoty, ale nie waha się stanąć w obronie istot pragnących po prostu miłości. Czy odwaga Noli wystarczy, aby zmieniono niesprawiedliwe prawo? Scenariusz: Carbone, rysunki: Gijé. 56 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Garfield. Tłusty koci trójpak, tom 12

Dwunasty album z tym leniwym kotem. Garfield nigdy nie odkłada na jutro tego, co może zjeść dzisiaj. Korpulentny kot lubi lazanię, adoruje anchois, nie biczy się na bekon. Przekąski pożera na pełny etat, wciąż jednak potrafi w ciasny rozkład dnia wcisnąć jedną czy drugą maratońską drzemkę. Czy kiedykolwiek się zmieni? Oczywiście, jeśli tylko Jon umówi się na randkę z supermodelką, a Odie dostanie Nagrodę Nobla. Scenariusz i rysunki: Jim Davis. 288 stron w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Smerfy i świat emocji. Smerf, który śmiecił, tom 8

Ósmy tom serii o Smerfach, która ma pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężeniu swoich lęków oraz w zapoznaniu się z problemami współczesnego świata, takimi jak ekologia. Każdy album jest uzupełniony wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi i dnia codziennego. W słoneczne dni Smerfy lubią urządzać zabawy na łonie natury, ale jeden z małych bohaterów wszędzie śmieci, brudzi i wyrzuca niebezpieczne przedmioty, gdzie popadnie. Nic sobie nie robi z uwag innych Smerfów, szybko jednak się przekona, do czego może doprowadzić jego nieodpowiedzialne zachowanie… Dzięki temu komiksowi dowiesz się, dlaczego trzeba dbać o przyrodę! Scenariusz: Falzar, Thierry Culliford, rysunki: Antonello Dalena. 40 stron w miękkiej oprawie. Cena: 19,99 zł.

Smerfy i świat emocji. Smerf, który stracił przyjaciela, tom 9

Dziewiąty tom serii o Smerfach, która ma pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężeniu własnych lęków. Każdy album jest uzupełniony wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi. Smerf Wędkarz uwielbia łowić ryby, ale tylko dla sportu, bo zaraz potem je wypuszcza. Pewnego dnia poznaje pięknego motylka. Zostają przyjaciółmi i wszystko robią razem. Uwielbiają się bawić, a każda chwila jest dla nich przyjemnością. Niestety nic nie trwa wiecznie… Dzięki temu komiksowi dowiesz się, jak radzić sobie ze śmiercią bliskiej osoby. Scenariusz: Falzar, Thierry Culliford, rysunki: Antonello Dalena. 40 stron w miękkiej oprawie. Cena: 19,99 zł.