Szkoła zrobiła sobie wakacyjną przerwę, więc czas wyruszyć w barwną podróż. Albo podróże – na spisane na kartach komiksowych przygód. Niezależnie od wieku – dla każdego znajdzie się jakaś ciekawa opowieść.

Enola Holmes wciąż prowadzi śledztwa, Śpiąca Królewna nie śpi, Fibi i Jednorożec walczą z brakiem koncentracji, w świecie pana Borsuka i pani Lisicy pojawia się pewien żbik, a Ropuch (z O czym szumią wierzby) postanawia się zmienić. Sknerus McKwacz opowiada o swojej przeszłości, a Beniamin i Beniamina przeżywają codziennie przygody. Co oznacza, że dzieciaki w wakacje raczej nie będą nudzić się z komiksami. Nieco starsi czytelnicy pewnie chętnie sięgną po opowieść o Mandalorianinie, prześledzą dalsze przygody Samuraja i Sticha, albo poznają koleje losów dwóch kosmicznych imperiów – Kree i Skrulli. Jest też duża dawka Batmana, Ligi Sprawiedliwości, a wielbicielom baśniowych przygód kłaniają się Jack z Baśni i Tykko z pustynii. Kryminalne historie przeczytamy za to w Tragedii w trzech aktach. Natomiast dla miłośników Punishera – jest i epicka kolekcja przygód Punishera.

Plansze Europy. Tykko z pustyni

Następny bestseller umieszczony świecie Troy! Album zawiera komplet trzech tomów historii rozgrywającej się w pustynnej krainie Delpont trzy tysiące lat przed czasami Lanfeusta. Nastoletni Tykko pracuje w stajni karawanseraju. Marzy o wygraniu Wyścigu Trzynastu Plemion, jednak los szykuje dla niego znacznie większą przyszłość. Przeżyje przygody, podczas których zobaczy owiane legendą pradawne miasto, stanie oko w oko z potworami, a przede wszystkim pozna tajemnicę zaniku magii w krainie wielkich piasków. Czy uda mu się wypełnić misję, do której został powołany w snach? Scenariusz: Christophe Arleston, Mélanÿn, rysunki: Nicolas Keramidas. 160 stron w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Agatha Christie. Tragedia w trzech aktach

Doskonała komiksowa adaptacja kryminału Agaty Christie. W Tragedii w trzech aktach ponownie spotykamy najlepszego detektywa świata – Herkulesa Poirot, który jak zwykle zaprzęgnie do pracy swoje małe szare komórki, by wykryć sprawcę dwóch tajemniczych morderstw. Na przyjęciu u słynnego aktora Sir Charlesa Cartwrighta umiera wielebny Stephen Babbington. Wszystko wskazuje, że była to naturalna śmierć. Po kilku miesiącach podczas posiłku z przyjaciółmi we własnym domu umiera znany psychiatra doktor Bartholomew Strange. Okazuje się, że został otruty. Jego śmierć powoduje wątpliwości co do poprzedniego wypadku. Troje uczestników obu przyjęć rozpoczyna śledztwo. W jego tle szaleje wielka miłość. Scenariusz: Frédéric Brémaud, rysunki: Alberto Zanon. 64 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Jack z Baśni, tom 1

Pierwszy z trzech tomów wydania zbiorczego spin-offu bestsellerowej serii Billa Willinghama – Baśnie. Po opuszczeniu bezpiecznych, lecz dusznych granic Baśniogrodu na rzecz okrutnych i dławiących marzenia ulic Hollywood, niezrównany Jack Horner (vel Jack B. Nimble, vel Jack Zabójca Olbrzymów, vel Jack z Opowieści) zyskał niespotykaną sławę i fortunę, sprzedając własną, nadmiernie ubarwioną legendę… tylko po to, by wszystko odebrali mu stróże baśniogrodzkiego prawa. Teraz pozbawiony bogactwa i zmuszony do życia na wygnaniu Jack musi powrócić do korzeni jako wędrowny szelma, goniący za łatwymi pieniędzmi i jeszcze łatwiejszymi kobietami. Gdy jednak wyrusza w podróż, szybko się okazuje, że w doczesnym świecie czyhają niebezpieczeństwa, z jakimi nawet taki nadzwyczaj doświadczony i uroczy hultaj jeszcze nigdy się nie spotkał. Na tym polega problem z wrodzoną wspaniałością – reszta rzeczywistości zawsze przynosi rozczarowanie! W tomie Jack z Baśni. Księga Pierwsza samozwańczy Najwspanialszy Baśniowiec Świata wreszcie doczekał się traktowania, na jakie zasługuje. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach Jack of Fables #1-16 oraz wybór wstępnych szkiców Akinsa, a także przedmowę autorstwa samego żywiołowego Jacka. Scenariusz: Bill Willingham, Lilah Sturges, rysunki: Tony Akins, Andrew Pepoy, Steve Leialoha i inni. 416 stron w miękkiej oprawie. Cena: 119,99 zł.

DC Deluxe. JLA: Wieża Babel

Batman. Superman. Wonder Woman. Green Lantern. Flash. Oto najwięksi bohaterowie na świecie, tworzący Amerykańską Ligę Sprawiedliwości. Ta drużyna walczyła z najstraszliwszymi zagrożeniami w galaktyce… ale co będzie, gdy jej członkowie zwrócą się przeciwko sobie? Ziemię nęka tajemnicza plaga. Wszystkie języki zastąpił bełkot. Gdy komunikacja stała się niemożliwa, na świecie wybuchła panika. Liga usiłuje uzdrowić sytuację… ale okazuje się, że to jeden z bohaterów mógł przyłożyć rękę do katastrofy. Czy za ogarniający planetę chaos naprawdę odpowiada członek Ligi? Czy drużyna przetrzyma tak wielką zdradę? Scenariusz: Mark Waid, Devin Grayson, D. Curtis Johnson, rysunki: Howard Porter, Arnie Jorgensen, Mark Pajarillo, Pablo Raimondi, Steve Scott. 280 stron w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Marvel Classic. Punisher Epic Collection – Kingpin rządzi

Najgroźniejszy mściciel w uniwersum Marvela wydaje wojnę najgroźniejszemu przestępcy – Wilsonowi Fiskowi, znanemu też jako Kingpin! Jaki będzie wynik tego brutalnego starcia? Niedługo potem Frank Castle udaje się do Las Vegas na poszukiwanie pewnego zabójcy, spotyka mistrzów ninja i – jak zawsze – bezwzględnie zwalcza mafię oraz handlarzy narkotyków. A na koniec łączy siły z samym Moon Knightem – obrońcą nocnych podróżnych! Oto dalszy ciąg opowieści, która na długie lata ukształtowała postać Punishera. Album zbiera zeszyty z lat 1988–1989: Punisher (1987) #11–25 i Annual #1–2. Scenariusz: Mike Baron, Roger Salick, rysunki: Mark Texeira, Whilce Portacio, Larry Stroman, Shea Anton Pensa, Bill Reinhold, Erik Larsen. 480 stron w twardej oprawie. Cena: 189,99 zł.

Marvel Fresh. Empireum

Zaciekła rywalizacja pomiędzy kosmicznymi imperiami Kree i Skrulli nieraz sprowadzała zagładę na całe planety i odmieniała losy uniwersum Marvela. Teraz byli wrogowie łączą siły pod berłem władcy, którego nikt się nie spodziewał. Nie są jednak w stanie zapobiec nowemu międzygalaktycznemu konfliktowi, którego centrum jest… Ziemia! Czy superbohaterowie z Avengers i Fantastycznej Czwórki zdołają ocalić naszą planetę? Czy też będą musieli poświęcić swój dom, żeby uratować cały wszechświat? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach: Incoming!, Road to Empyre: The Kree/Skrull War, Empyre #0: Avengers, Empyre #0: Fantastic Four, Empyre #1–6, Empyre Aftermath: Avengers, Empyre Fallout: Fantastic Four. Scenariusz: Al Ewing, Dan Slott, rysunki: Valerio Schiti, Sean Izaakse. 416 stron w miękkiej oprawie. Cena: 129,99 zł.

Samuraj i Stich, tom 3

Trzeci tom mangi o przygodach samuraja i przybysza z kosmosu. Wioska Tanaka, do której przybywają Meison i Stich, zmieniła się nie do poznania i zadziwia samuraja kosmiczną technologią. Rządzi tu teraz Jumba, diaboliczny geniusz i wynalazca! Władcę prowincji Gekoku i jego niebieskiego towarzysza czeka jeszcze wiele niespodzianek, emocjonujących spotkań i nie lada wyzwań. Ich przyjaźń zostaje wystawiona na niejedną próbę. Kiedy wydaje się, że wszystkie problemy zostały zażegnane, życiem naszych bohaterów wstrząsa wielka wojna… Co się stanie z samurajem i Stichem? Poznaj ostatni tom mangi o przyjaźni nie z tej ziemi! Scenariusz i rysunki: Hiroto Wada. 224 strony w miękkiej oprawie. Cena: 32,99 zł.

Star Wars. Mandalorianin, tom 1

Pełna akcji adaptacja serialowego hitu Star Wars. The Mandalorian. Din Djarin, odziany w zbroję łowca nagród znany zarówno przyjaciołom, jak i wrogom po prostu jako Mandalorianin, zgodził się tropić tajemniczy cel na rzecz klienta z dawnego Imperium, który proponuje zapłatę beskarem – rzadkim metalem budzącym cześć w Mandalorianach. Kiedy jednak Djarin odnajduje cel – uroczego zielonego bobasa – wszystko się zmienia! Czy Djarin postąpi zgodnie z mandaloriańskim kodeksem i odda dziecko? A jeżeli nie, jakie będą konsekwencje? Przygotujcie się na pełną przygód wędrówkę przez galaktykę, w której roi się od najemników, błotorożców, blurrgów i nie tylko. Tak każe obyczaj! Scenariusz: Rodney Barnes, rysunki: Georges Jeanty. 136 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Klasyczne komiksy Goscinny’ego. Beniamin i Beniamina

Z Beniaminem i Beniaminą każdy dzień jest szalony i pełen niesamowitych przygód: latające żelazko, zaciekły konflikt między przerażającym Dzidźją a strasznym Bohbasem, banknoty spadające z nieba… – to tylko część z nich. Niniejszy album po raz pierwszy zbiera wszystkie komiksowe historie pary młodych bohaterów stworzonych przez mistrzów René Goscinny’ego i Alberta Uderzo: Powietrzni rozbitkowie, Leć, Ptaszynko!, Wielki Dzidźja oraz Beniamin i Beniamina u kowbojów. Niedługo potem powstały pierwsze przygody Asteriksa i Obeliksa, którzy po Beniaminie odziedziczyli słynne powiedzonko: „Powariowali ci…!”. Dodatkowo album zawiera trzydziestostronicowy wstęp z niepublikowanymi dotąd materiałami dotyczącymi kluczowych lat, które doprowadziły René Goscinnego i Alberta Uderzo do założenia gazety „Pilote”, a także przygody innych komiksowych bohaterów wymyślonych przez twórców Asteriksa: Niezwyciężony Antoine, Rodzinka Baranków, Smyk i Sapek, Rodzinka Odrzecznych. Specjalnie na potrzeby tego wydania plansze Beniamina i Beniaminy zostały całkowicie odrestaurowane. Kreska Alberta Uderzo została odtworzona na podstawie skanów oryginalnych gazet z lat 50. i uzupełniona całkiem nową kolorystyką. Scenariusz: René Goscinny, rysunki: Albert Uderzo. 216 stron w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Wujek Sknerus. Niezwykłe losy Sknerusa McKwacza

Arcydzieło Dona Rosy Życie i czasy Sknerusa McKwacza to najbardziej znany cykl opowieści o słynnym potentacie z Kaczogrodu. Tym niemniej wielu innych scenarzystów i rysowników na swój sposób interpretowało postać najbogatszego kaczora świata, wydarzenia z jego życia, które go ukształtowały, a także drogę, którą musiał przejść, żeby zdobyć swoje trzy akry sześcienne gotówki. W niniejszym tomie znalazł się wybór historii pokazujących, jak niezwykle barwne i ekscytujące były losy Sknerusa McKwacza. Scenariusz: Vic Lockman, Gorm Transgaard, Kari Korhonen i inni, rysunki: Tony Strobl, Vicar, Arild Midthun i inni. 264 strony w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Mój pierwszy komiks 5+ O czym szumią wierzby. Nieproszeni goście, tom 4

Ropuch wyciągnął lekcje ze swoich brawurowych przygód i postanowił się zmienić. Koniec z automobilami i szaleńczą jazdą. Od dzisiaj będzie łagodny jak baranek, sumienny i roztropny. Zajmie się uprawą kwiatów i będzie wiódł życie przykładnego ziemianina. Ale, ale… Nieszczęście! Ktoś najechał jego posiadłość! Łasice, kuny i gronostaje z puszczy zasiedliły ropusze ziemie i wdarły się do jego rezydencji! Rozsierdzony Ropuch, wbrew wcześniejszym obietnicom, podjął ostateczną decyzję: za wszelką cenę musi odzyskać swój dwór! Szykuje się niezła draka… Niezwykła baśń O czym szumią wierzby Kennetha Grahame’a, uchodząca za perłę literatury angielskiej, wielokrotnie ekranizowana, doczekała się pierwszego wydania na kartach komiksu. Pełnowymiarowe barwne postacie, wyjątkowe poczucie humoru i bijąca z każdej strony czułość do przyrody oczarowały czytelników na całym świecie, w tym Michela Plessixa, dzięki któremu powstała urzekająca adaptacja komiksowa, subtelna i pełna fantazji. Scenariusz i rysunki: Michel Plessix. 40 stron w twardej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Mój pierwszy komiks 5+ Pan Borsuk i pani Lisica. Jestem sobą, tom 6

Mała Róża coraz częściej się zastanawia, kim tak naprawdę jest i gdzie jest jej miejsce na świecie. Tymczasem pewien żbik w towarzystwie przebiegłych żenet przygotowuje niezwykłe widowisko. W gałęziach drzew zamierza dać popis swoich umiejętności. Jednak żbik nie jest tym, za kogo się podaje, a jego tajemnica pozwoli Róży zrozumieć, że jej nowa rodzina kocha ją ponad wszystko. Ludzkie charaktery w zwierzęcych maskach, zabawne perypetie i próba zmierzenia się z innością, która zamiast dzielić, łączy naszych sympatycznych bohaterów. Według dziennika Le Monde historia pana Borsuka i pani Lisicy to „przepełniona humorem i czułością piękna lekcja tolerancji”. Scenariusz: Brigitte Luciani, rysunki: Eve Tharlet. 32 strony w twardej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Śledztwa Enoli Holmes. Czarny powóz, tom 7

Siódmy tom graficznej adaptacji serii powieści Nancy Springer o młodszej siostrze słynnego detektywa Sherlocka. Komiksowa saga o Enoli szybko stała się bestsellerem rynku francuskiego. Na podstawie pierwszych tomów cyklu książkowego nakręcono także dwa widowiskowe filmy. Enola przestała używać przebrań, bo już nie musi się ukrywać przed światem i braćmi. Czy to oznacza, że rozpocznie spokojne, poukładane życie? Nic z tych rzeczy! Kiedy tylko nadarza się sposobność rzucenia się w wir przygody, młoda detektywka od razu z niej korzysta. Razem z Sherlockiem zabiera się za rozwikłanie zagadki zniknięcia malarki, której mężem jest przystojny lord. Podczas niebezpiecznego dochodzenia bohaterowie będą musieli wytężyć wszystkie swoje zdolności śledcze, aby poznać prawdę! Scenariusz: Serena Blasco, rysunki: Lucie Arnoux. 64 strony w twardej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Klasyczne baśnie Disneya. Śpiąca Królewna

Przeznaczona dla małych i dużych czytelników komiksowa adaptacja wspaniałej filmowej opowieści Śpiąca Królewna! Dawno temu w odległym królestwie przychodzi na świat piękna królewna, na którą zła Czarownica rzuca klątwę. By ocalić Aurorę przed straszliwym losem, trzy dobre wróżki postanawiają zabrać ją z zamku i ukryć przed siłami zła. Jednak gdy w dniu swoich szesnastych urodzin królewna zakochuje się w przystojnym królewiczu, Czarownica wpada na jej trop… Komiks o miłości, która jest w stanie pokonać wszelkie przeszkody, i niegasnącej nadziei na to, że dobro ostatecznie zatriumfuje. Scenariusz: Régis Maine, Alessandro Ferrari, rysunki: Mario Cortés. 64 strony w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Komiksy są super! Fibi i Jednorożec – Szepty i rżenia, tom 10

Dziesiąty tom humorystycznej opowieści o dziewczynce Fibi, której najbliższą przyjaciółką jest jednorożcowa piękność Marigold. Gdy Fibi nie może skupić się na pracy domowej, Marigold rzuca na nią zaklęcie koncentracji. Nie bierze jednak pod uwagę wszystkich możliwych konsekwencji… Gdy zaś Marigold po raz kolejny nie jest w stanie oderwać wzroku od własnego odbicia, Fibi postanawia poszukać skutecznego rozwiązania nawracającego problemu. Szybko jednak odkrywa, że przyzwyczajenie jest drugą naturą jednorożca… W każdej sytuacji — czy to podczas wizyty w operze goblińskiej, czy też przy okazji lekcji pływania — obie udowadniają, że prawdziwa przyjaźń otwiera drogę do niekończącej się przygody. Scenariusz i rysunki: Dana Simpson. 176 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.