Połowa czerwca to dobry czas na gromadzenie letnich lektur do podróży, pod chmurkę, na hamak lub łódkę. Nie będziemy jednak wnikać w Wasze zwyczaje czytelnicze. Ważne, by pięknym obrazom i niezwykłym opowieściom zawsze towarzyszyło słoneczko (albo ciepłe światło lamp lub kominka), wzruszenia i mądrości płynące z głów scenarzystów oraz ilustratorów.

W czerwcu możemy liczyć na kolejne dwa tomy z serii Świat Akwilonu (liczącej obecnie ponad 80 albumów), powrót do królestwa Władcy Snów, wyprawa do Mrocznej otchłani,  opowieść o lordzie Henrym Baltimore, który wampirom się nie kłaniał, odrobina Supermana, trochę Constantine’a, a dla dzieciaków: Smerfy, Lucky Luke, Magiczna 7 oraz Sisters.

Świat Akwilonu: Elfy – Honor Leśnych Elfów, tom 2

Drugi tom to jednej z bestsellerowych na rynku francuskim serii, która rozgrywa się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Akcja Elfów, podobnie jak fabuły cykli Krasnoludy, Orki i gobliny i Magowie, jest umieszczona w krainie Arranii, natomiast akcja najnowszej z serii, zatytułowanej Ziemie Ogona – w krainie Ogonii. W chwili obecnej cykle ze świata Akwilonu liczą łącznie ponad osiemdziesiąt albumów! Miasto-państwo Eysine broni się przed armią orków wynajętych przez mocarstwo kupieckie. Llali, córka króla Eysine, wyrusza do pradawnej puszczy, aby prosić Leśne Elfy o zbrojne wsparcie. Czy istoty, które od wieków nie utrzymują kontaktów z ludźmi, zdecydują się udzielić im pomocy? Scenariusz: Nicolas Jarry, rysunki: Gianluca Maconi. 56 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Świat Akwilonu: Krasnoludy – Ordo z Bractwa Monety, tom 2

Drugi tom to jednej z bestsellerowych na rynku francuskim serii, która rozgrywa się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. W chwili obecnej cykle ze świata Akwilonu liczą łącznie ponad osiemdziesiąt albumów! Krasnoludy znane są z gromadzenia złota, a żeby chronić bogactwo, potrzebne są osoby od brudnej roboty. Jedną z nich jest Ordo, od dzieciństwa szkolony do zabijania. Czy zasady, które mu wpojono, sprawiły, że stał się bezmyślny i wierny? Nie każdy daje się zniewolić, a pies zerwany z łańcucha może zagryźć swojego okrutnego pana. Szczególnie jeśli wymyśli sprytny plan godny najlepszych szpiegów! Scenariusz: Nicolas Jarry, rysunki: Stéphane Créty. 56 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Sandman. Senni Łowcy

Sandman to jedna z najpopularniejszych i najbardziej uznanych powieści graficznych wszech czasów. Dzieło to stworzyło nowy standard dojrzałej, literackiej fantastyki we współczesnym komiksie. Seria obfituje w nawiązania kulturowe i religioznawcze, a w fabule płynnie przeplatają się wątki współczesne, fikcja, dramaty historyczne i legendy. Dzięki temu Sandman został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród komiksowych, m.in. Nagrodę Eisnera, Nagrodę Harveya oraz World Fantasy Award – nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks. W Sennych łowcach znakomity artysta P. Craig Russel powraca do królestwa Władcy Snów – świata Śnienia, adaptując ilustrowaną powieść Neila Gaimana i Yoshitakiego Amano na hipnotyzującą wersję komiksową. Opowiadając uznaną opowieść o pokornym młodym mnichu i czarodziejskiej lisicy, która się w nim zakochuje, Russel w niezwykły sposób ożywia każdy aspekt świata przedstawionego w tej ponadczasowej bajce o pragnieniu, poświęceniu i miłości, która nigdy nie powinna zaistnieć. Scenariusz: Neil Gaiman, P. Craig Russel, rysunki: P. Craig Russel. 144 strony w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Mroczna otchłań, tom 4

Niezbadane głębiny oceanów jeszcze nie ujawniły swoich wszystkich tajemnic. Poznajemy prawdziwą historię Kane’a, ojca Lou Melville. Kane – pół człowiek, pół tryton – zostaje pojmany i uwięziony w ośrodku naukowym, gdzie w największej tajemnicy przed światem podmorskie istoty są poddawane wszelkim możliwym badaniom. Kiedy Kane’owi udaje się uciec z laboratorium, poplecznicy Stulatka z Karpat ruszają za nim w brawurowy pościg. Czwarty tom zbiorczego wydania Mrocznej otchłani (oryg. Carthago) zawiera albumy Kane i Albinos. Scenariusz: Christophe Bec, rysunki: Ennio Bufi. 116 stron w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Baltimore, tom 1

Nowa seria grozy sławnego amerykańskiego mistrza komiksu Mike’a Mignoli! Fala wampirów rozlała się na Europę w wyniku niszczycielskiej zarazy, która zakończyła I wojnę światową. Krwiopijcy dążą do apokaliptycznego celu, którym jest przywrócenie ich władzy nad ludzkością. Czy ktoś lub coś zdoła powstrzymać bezlitosne pijawki? Kierujący się osobistą zemstą żołnierz, lord Henry Baltimore, chce dotrzeć do Londynu, aby zmierzyć się ze znienawidzonym wrogiem, jednym z najstarszych wampirów naszego globu. Scenariusz: Mike Mignola, Christopher Golden, rysunki: Ben Stenbeck. 564 strony w twardej oprawie. Cena: 189,99 zł.

Uniwersum DC. Superman Action Comics: Nadejście Świata Wojny, tom 1

Pierwszy tom serii Action Comics w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC rozpoczyna nową, ekscytującą erę przygód Ostatniego Syna Kryptona. Autorem scenariusza jest Phillip Kennedy Johnson (The Last God), a rysunków Daniel Sampere (Suicide Squad. Zła krew). Kiedy uszkodzony statek kosmiczny ze Świata Wojny po niebezpiecznej podróży dolatuje na Ziemię, Superman musi znaleźć odpowiedzi na niepokojące go pytania. Jaka jest tożsamość tajemniczych uciekinierów i co ich łączy z planetą Krypton? Czy we wszechświecie żyją inni Kryptonijczycy? W tym samym czasie naukowcy z Atlantydy badają wrak statku ze Świata Wojny… i dokonują szokującego odkrycia, które może zmienić równowagę sił na Ziemi! Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach Action Comics #1030–1035. Scenariusz: Phillip Kennedy Johnson, rysunki: Daniel Sampere, Christian Duce. 156 stron w miękkiej oprawie. Cena: 59,99 zł.

DC Powieść graficzna 13+ Constantine – Zdradliwe iluzje

Cykl powieści graficznych dedykowany młodym czytelnikom, poruszający ważne tematy społeczne. Składają się na niego pojedyncze albumy poświęcone nastoletnim bohaterom znanym z komiksów DC. Świat oglądany oczami młodych ludzi nie zawsze jest pięknym i przyjaznym miejscem, a problemy, z którymi przyjdzie zmierzyć się bohaterom, przerosłyby niejednego dorosłego. Na szczęście w ich życiu nie zabraknie również miejsca na przyjaźń, radość czy szalone przygody. John Constantine jest – i zawsze był – czarodziejem najwyższych lotów. Takim, który nie musi uczyć się magii pod okiem żadnego nauczyciela. Jednak pod pretekstem zgłębiania arkanów magii jako uczeń znanej czarodziejki Constantine wyjeżdża do Ameryki, ale jego prawdziwym celem jest występowanie jako wokalista Mucous Membrane, punkowego zespołu swojej przyjaciółki. Gdy razem z członkami zespołu zaczyna rzucać zaklęcia, jedno z nich wymyka się spod kontroli, przynosząc przerażające konsekwencje… Scenariusz: Kami Garcia, rysunki: Isaac Goodhart. 180 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Smerfy i świat emocji. Smerf, który nie był miły, tom 11

Jedenasty tom serii o Smerfach, która ma pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężeniu swoich lęków. Każdy album jest uzupełniony wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi. Rzeźbiarz jest prawdziwym artystą, który tworzy wspaniałe dzieła sztuki. Niestety, nie należy do najmilszych Smerfów… Zawsze myśli przede wszystkim o sobie, nie licząc się z innymi. Czy takie samolubne osoby są lubiane? Odpowiedź znajdziesz w najnowszej opowieści o małych Smerfach. Dzięki temu komiksowi dowiesz się, dlaczego warto być miłym i uprzejmym. Scenariusz: Falzar, Thierry Culliford, rysunki: Antonello Dalena. 40 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.

Lucky Luke. Wielki książę, tom 40

Tym razem Lucky Luke podejmuje się niezwykłego zadania – towarzyszy i ochrania wielkiego księcia Leonida z Rosji. Ten carski przyjezdny chce odkryć Dziki Zachód i jego folklor przed podpisaniem ważnego traktatu ze Stanami Zjednoczonymi. Z tłumaczem Wielkiego Księcia będą więc podróżować po kraju, ścigani przez tajemniczego terrorystę próbującego zamordować dyplomatę. Ich podróż rozpoczyna się w Kansas, mieście, w którym spotykają się kowboje. Scenariusz: René Goscinny, rysunki: Morris. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Magiczna 7. Rozdzielenie, tom 5

Piąta część przygód grupy współczesnych czarowników ze szkoły średniej. Leo poznał prawdę o pierwszych magach sprzed wieków, dlatego nie chce mieć nic wspólnego z przyjaciółmi. Jest przekonany, że nie tylko nie ocalą świata, ale wręcz go zniszczą. Jednak rozdzielenie siedmiorga wybrańców nie może potrwać długo, bo ze wszystkich stron czyhają na nich niebezpieczeństwa. Czy władające mocami nastolatki znajdą w sobie dość dobrej woli, żeby znów współpracować dla dobra ludzkości? Scenariusz: Kid Toussaint, rysunki: Kenny Ruiz. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Sisters. Chyba śnisz! Tom 17

Kolejny tom pełnej gagów i niespodziewanych sytuacji serii o przygodach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine.Wendy przynosi do domu indiański łapacz snów. Od tej pory Marine ma obsesję na punkcie chwytania dobrych snów, żeby nigdy nie mieć koszmarów. A jakie będą konsekwencje tego, że we śnie Wendy pojawi się jej młodsza siostra? Szalone dziewczynki potrafią sprawić, że każda sytuacja staje się śmieszna lub… straszna! Scenariusz: Christophe Cazenove, William Maury, rysunki: William Maury. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.