Podróż do uniwersum Marvela albo DC? Do wyboru w tym miesiącu: Conan, Sandman, Zielone Latarnie, Thor i Avengersi? A może Algier i szpiegowska opowieść z okresu II wojny światowej? Oto historie obrazkowe, które mogą was pochłonąć…

Mistrzowie Komiksu. Szkło, śnieg i jabłka oraz inne historie

Zbiór komiksowych adaptacji trzech opowiadań słynnego pisarza Neila Gaimana: Trollowy most, Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach i Szkło, śnieg i jabłka. Jack od dziecka wierzył w potwory i do dziś prześladuje go jeden z nich: żarłoczny, monstrualny troll… Piętnastoletni Enn nie ma śmiałości do dziewczyn – i chyba jeszcze długo nie będzie miał po tym, jak na pewnej prywatce pozna grupę bardzo dziwnych piękności…Wdowa po królu postanawia pozbyć się swojej pasierbicy, ale czyni to nie dla władzy, a dla dobra poddanych… Scenariusz: Neil Gaiman, rysunki: Colleen Doran, Fábio Moon, Gabriel Bá. 200 storn w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Sandman. Zabawa w ciebie, tom 5

Kolejny, piąty już tom jednej z najpopularniejszych i najbardziej uznanych powieści graficznych wszech czasów, w którym wymyślone światy z dzieciństwa zamieniają się w pole bitwy dla śmiertelnej walki woli. Gdy w murze oddzielającym realny świat od Śnienia pojawiają się pęknięcia, grupa młodych nowojorczyków zostaje wciągnięta przez szczeliny do dawno zapomnianego zakątka królestwa Króla Snów – miejsca, które jest zarówno niezwykle znajome, jak i niepokojąco wrogie. Cykl Sandman to mroczna, ciążąca ku horrorowi historia ludzkich kontaktów z Sandmanem, Władcą Snów – istotą, która wprawdzie nie jest bogiem, ale ma władzę, o jakiej wielu bogów może tylko marzyć – rządzi ludzkimi snami… A jest to potężna władza, gdyż sny często kierują naszym życiem… a czasami je zastępują. Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w komiksie spowodowały, że Sandman został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród komiksowych, m.in. Nagrodę Eisnera, Nagrodę Harveya oraz World Fantasy Award, nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks. Scenariusz: Neil Gaiman, rysunki: Kelley Jones, Malcolm Jones III, Charles Vess, Colleen Doran. 192 strony w twardej oprawie. Cena 89,99 zł.

Ekspozytura Rygor – Goście hotelu Arago, tom 1

Algier, lato 1941 roku. Stolica francuskiej kolonii w Afryce Północnej cieszy się względnym spokojem, jakiego próżno szukać w targanej wojną Europie. W hotelu Arago przecinają się ścieżki kilku tajemniczych postaci. Niemiecki prowokator, francuscy agenci i… polscy szpiedzy rozpoczynają bezwzględną walkę o najcenniejsze informacje, które zdecydują o losach tej części świata. Dla szefa polskiej ekspozytury wywiadowczej – Mieczysława Słowikowskiego – to kolejna odsłona walki z hitlerowcami, ale dla jego angielskich sojuszników to jedyne źródło wiedzy na terenach całkowicie opanowanych przez wroga.  Historia szpiegowskiej organizacji „Rygor” to inspirowana faktami komiksowa opowieść o determinacji, odwadze i sprycie ludzi Słowikowskiego, którym udało się stworzyć siatkę wywiadowczą obejmującą tereny od Maroka po Libię, mając za przykrywkę… fabrykę płatków owsianych. Komiks swoim patronatem objęła Agencja Wywiadu, która w tym roku świętuje swoje 20-lecie działania. Agencja Wywiadu to służba specjalna odpowiedzialna między innymi za rozpoznawanie i przeciwdziałanie zagrożeniom zewnętrznym godzącym w bezpieczeństwo, obronność, niepodległość i nienaruszalność terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Do jej ustawowych zadań należy także zapewnienie ochrony kryptograficznej łączności z polskimi placówkami dyplomatycznymi i konsularnymi oraz prowadzenie wywiadu elektronicznego. Scenariusz: Tobiasz Piątkowski, rysunki: Marek Oleksicki. 72 strony w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Conan Barbarzyńca – Tygiel

W dalekim mieście Garchall, gdzie rządzą tradycja i tajemnica, Conan staje do walki w świętym turnieju zwanym Tyglem. Pokonanie najeżonego pułapkami labiryntu, pełnego przerażających potworów, może mu zapewnić miejsce u boku boga znanego nie bez przyczyny jako Mnoga Śmierć. Dla Barbarzyńcy nie liczy się jednak nic poza przetrwaniem. Musi połączyć siły ze starym szamanem, honorową złodziejką, budzącym grozę niemową i innymi uczestnikami turnieju… lecz nie wie jeszcze, że wśród nich czai się zdrajca. Album zawiera materiały opublikowane w zeszytach Conan the Barbarian #13–18. Scenariusz: Jim Zub, rysunki: Rogê Antônio, Robert Gill, Luca Pizzari. 144 strony w miękkiej oprawie. 144 strony w miękkiej oprawie. Cena 49,99 zł.

DC Deluxe. Wojna z Korpusem Sinestro

Jedna z najważniejszych opowieści z uniwersum DC, przełomowe wydarzenie w historii Strażników Wszechświata! Korpus Zielonych Latarni, kosmiczna policja istniejąca od zarania dziejów, zostaje zaatakowany przez armię używającą mocy strachu. Na czele tej armii, Korpusu Sinestro, stoi były członek Korpusu Zielonych Latarni – Sinestro. Aby zwyciężyć byłych współtowarzyszy przeciągnął na swoją stronę najstraszliwsze i najpotężniejsze istoty z różnych zakątków multiwersum, w tym uosobienie strachu – potwornego pasożyta Parallaxa, Antymonitora, Pierwszego Supermana czy Cyborga Supermana. Korpus Sinestro nie cofnie się przed niczym, by zniszczyć Zielone Latarnie i zaprowadzić własny, oparty na strachu porządek. Tylko najpotężniejsi, dysponujący największą siłą woli członkowie korpusu Zielonych Latarni mogą stawić mu czoła. Scenariusz: Geoff Johns, Dave Gibbons i inni, rysunki: Ethan Van Sciver, Ivan Reis, Dave Gibbons i inni. 560 stron w twardej oprawie. Cena: 229,99 zł.

Marvel Classic. Thor

Thor, gromowładny bóg i książę upadłego Asgardu, powraca na ukochaną Ziemię. Szuka bogów, którzy odrodzili się w ludzkim świecie, i buduje dla nich nowy dom na amerykańskiej prowincji. Tylko czy prości ludzie z miasteczka Broxton zaakceptują ekscentrycznych Asgardczyków jako swoich nowych sąsiadów? Jaki los czeka miejscowego chłopaka, który pokocha złotowłosą boginię? Czy podstępnemu Lokiemu uda się zniszczyć marzenie Thora… i raz na zawsze przegnać go z nowego domu? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Fantastic Four #536–537, Thor #1–12 i #600–603 oraz Thor Giant-Size Finale. Scenariusz: J. Michael Straczynski, rysunki: Olivier Coipel, Marko Djurdjević. 504 strony w twardej oprawie. Cena: 199,99 zł.

Marvel Fresh. Wojna światów

Tylko jeden spośród Dziesięciu Światów oparł się czarnoksiężnikowi Malekithowi Przeklętemu – Midgard, królestwo superbohaterów i ludzi. Jego obrońcy zostali jednak zepchnięci do defensywy, a Thor, który jako jedyny mógłby je ocalić, utknął w krainie lodowych olbrzymów. W obliczu zagłady do walki włączają się Spider-Man, Daredevil, Punisher, Ghost Rider, Blade, Czarna Pantera, Wolverine i wielu innych obrońców Ziemi. Czy zdołają powstrzymać inwazję mrocznych elfów i położyć kres okrucieństwom szalonego maga? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #1–6 serii War of the Realms i stanowi punkt kulminacyjny wielkiej sagi o Thorze autorstwa Jasona Aarona, na którą składają się również serie: Thor Gromowładny i Thor (z linii wydawniczej Marvel Now), Potężna Thor (Marvel Now 2.0) oraz Thor (Marvel Fresh). Scenariusz: Jason Aaron, rysunki: Russell Dauterman. 180 stron w miękkiej oprawie. Cena: 59,99 zł.

Marvel Fresh. Avengers – Wojna światów, tom 4

Czwarty tom przygód Avengers z serii wydawniczej Marvel Fresh. Czarnoksiężnik Malekith Przeklęty dotarł na Ziemię, a jego okrutne armie obległy Górę Avengers. Jednak najpotężniejsi ziemscy bohaterowie nie poddadzą się bez walki: Blade stawi czoło superżołnierzom korporacji Roxxon, a She-Hulk zmierzy się nie tylko z trollami, ale i z własną legendą. Czy wspólnie zdołają odeprzeć przeważające siły szalonego elfa? Tymczasem odmieniony agent Coulson wysyła do obrony Ziemi własną drużynę superbohaterów… a Tony Stark trafia do miejsca bardzo, bardzo odległego od domu. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #18–21 serii Avengers oraz we Free Comic Book Day 2019. Scenariusz: Jason Aaron, rysunki: Ed McGuinness, Jason Masters, Stefano Caselli. 108 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.