Uprzejmie informujemy, że Phobia Studio udostępniło demo gry Carrion – tej samej, w której przejmujemy rolę krwistoczerwonego, mackowatego czegoś (żyjącego pewnie w jakiejś lepiącej się od śluzu norce) i ruszamy w świat, by zdobyć pożywienie.

Gdyby Carriona wyposażono w fotorealistyczną oprawę graficzną, pewnie wyglądałby jak krzyżówka The Thing z jakimś horrorem klasy B. Autorzy Carriona postanowili jednak na pixelart (bardzo szczegółowy i dopracowany), przez co krwawa masakra, jaka obserwujemy na ekranie nie ma aż tak szokującego wymiaru.

Demo Carriona (Carrion Sneak Peek) daje przedsmak tego co nas czeka – platformówki, w której przemierzając podziemne zabudowania kolekcjonujemy ofiary z krwi i kości (by się pożywić) i przylepiamy się do ścian podczas poruszania.  Całość sterowana myszą – kierunek ruchu oraz atak lub akcja (pod prawym przyciskiem myszy), dzięki czemu błyskawicznie dajemy się wciągnąć w rozgrywkę. Oczywiście widać podobieństwa do Butchera, jednak zabawa tą mackowatą, krwiożerczą formą życia to jest coś, o czym zawsze marzyli wielbiciele horrorów.

Carrion Sneak Peek będzie dostępny tylko do 2 listopada 2019 r., w sam raz na Halloween, warto więc przekonać się na własnej skórze, czy dodamy grę do listy życzeń. Wydawcą Carriona jest Devolver Digital. Finalną wersję gry zobaczymy na PC i konsolach w 2020 roku.