Stawiany w dwunastu turach wymarzony domek to tematyka popularnej gry planszowej Dream House, przeznaczonej dla maksymalnie czterech graczy. W polskiej edycji planszówka zyskała nową nazwę: Domek. Za to wariant cyfrowy, który właśnie ukazał się na Steamie, został nazwany na wzór pierwowzoru: Dream Home.

Gra dostępna jest również w sklepach Google Play i App store. Niedroga, cyfrowa planszówka (ok. 25 zł na Steamie, tańsze są wersje mobilne, uwaga – istnieje też gra o tytule Dream Home, będąca układanką polegającą na łączeniu elementów) to opracowana przez poznańskie studio G Spot rodzinna gra relaksacyjna, przeznaczona dla wszystkich, którym marzy się rywalizacja i projektowanie domów. Jeśli zabraknie nam kompanów do zabawy, możemy zmierzyć się z SI, albo poszukać przeciwnika online. O co w tym wszystkim chodzi? W roli projektanta wnętrz rywalizujemy z innymi o tytuł wymarzonego domu, pracując tym samym na własną reputację.

Tak, zdaję sobie sprawę, że projektowanie domu lub mieszkania to żmudne zadanie, wymagające wielu wypraw do marketów budowlanych, samodzielnego przyklejania płytek i montowania hydrauliki. W grze możemy odetchnąć od rzeczywistości tworząc zgrabne projekty bez brudzenia rąk.