Wydawany przez firmę, która współpracowała już z CD Projekt RED przy okazji Wiedźmina – Dark Horse.

Cyberpunk jest z dużym prawdopodobieństwem najbardziej wyczekiwaną grą w tym roku (choć ukaże się dopiero w przyszłym), a CD Projekt robi, co może, by dostarczyć fanom kolejnych powodów do ekscytacji. Na Amazonie ruszyła przedsprzedaż wydawanej w twardej oprawie książki „The World of Cyberpunk 2077”, która ukaże się tydzień po premierze gry, 21 kwietnia 2020. To kolejna rzecz, na którą będziemy musieli poczekać, jednak obietnica 200 stron pełnych grafik i informacji, na temat tego, jak świat Cyberpunka dotarł do punktu, w którym się znajduje w czasach, gdy gramy wydaje się całkiem obiecująca.

Książka, której autorem jest Marcin Batylda, scenarzysta CD Projektu RED, odpowiedzialny za towarzyszącą Wiedźminowi książkę „Wiedźmin. Kompendium wiedzy o świecie gier”, jeśli więc podobała wam się pierwsza pozycja, może warto rozważyć wydanie 40 dolarów (lub pewnie podobnej kwoty w złotówkach, gdy zapowiedziana zostanie polska edycja książki), by dowiedzieć się, jak powstał Wolny Stan Kalifornia, poznać gangi i tajemnice Night City.

To kolejny „papierowy” dodatek do nadchodzącej gry – niedawno pisaliśmy o szykowanym na sierpień pudełkowym wydaniu Cyberpunk RED, czyli najnowszej edycji gry fabularnej, na bazie której CD Projekt RED tworzy obecnie swoją megaprodukcję.