Właściwie już teraz powinniśmy uknuć określenie „tronlike” dla gier utrzymanych w neonowej oprawie low poly, z akcją pełną rozbłysków i minimalistyczną oprawą graficzną.

Cyber Combat to FPS autorstwa Ofira Agamiego, w którym oprócz oszczędnej estetyki dostrzeżemy także inspirację współczesną inkarnacją Dooma oraz wyjątkowy nacisk na dynamiczną walkę oraz bezustanny ruch. Gra pojawi się na Steamie latem 2023 roku, a my (oprócz strzelania) zajmiemy się również skokami na haku z liną (i wykorzystaniu przyspieszenia, jako sprzymierzeńca), doskokami, bieganiem po ścianach i innymi aktywnościami na mapach. Wszystko po to, by rozbić przeciwników na czerwoną mgiełkę. Wśród inspiracji autor (obok Dooma) wymiania również Ultrakill i Ghostrunnera oraz… piłkę nożną, bo przecież umiejętne wykorzystanie terenu, uniki i przedzieranie się przez grad kul przeciwnika przypomina nieco potyczki na murawie.

Nasze akcje i zderzenia z przeciwnikami będą wywoływać reakcje łańcuchowe oparte na symulacji fizyki, a cała zabawa będzie okraszona stylowymi i krwawymi zabójstwami. Każda z broni została wyposażona w dwa typy ataku – główny i alternatywny, a sam świat ma być uzupełniony oryginalną ścieżką dźwiękową.