W dniach 11-30 marca 2022 r. odbędzie się druga edycja maraton programowania organizowanego przez KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki sp. z o.o.

Podczas wydarzenia twórcy oprogramowania dostaną do rozwiązania konkretny problem, a ich praca będzie opierać się na analizie udostępnionych danych. Pierwsza, zeszłoroczna edycja wydarzenia  zgromadziła prawie 300 uczestników, a jej efektem było ponad 50 projektów, z których 7 zostało nagrodzonych przez jury, natomiast jeden z nich jest już na ostatnim etapie wdrażania w Hucie Miedzi Głogów. Na stronie CuValley Hack 2022 r. rusza rejestracja uczestników. Wydarzenie odbędzie się w całości w formule online w dniach 11-13 marca. Organizatorzy czekają na uczestników z otwartymi umysłami i nieszablonowym podejściem do rozwiązywanych problemów.

„Sukces pierwszej edycji CuValley Hack, organizowanej w ramach nowatorskiego programu Dolina Miedziowa utwierdził nas w przekonaniu, że w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań warto wychodzić poza schematy. Zeszłoroczne wydarzenie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem i dużym zainteresowaniem w świecie IT i analityków danych. Co ważne, uczestnicy wiedzą, że ich wysiłek przekłada się na biznesowy efekt. Pierwszy z nagrodzonych zeszłorocznych projektów jest już wdrażany w naszej hucie.  Wierzę, że tegoroczna edycja zaowocuje kolejnymi innowacyjnymi rozwiązaniami, które przyniosą laury uczestnikom, a nam konkretne usprawnienia zwiększające efektywność i jakość pracy.” – Marcin Chludziński, Prezes KGHM S.A.

Nadchodząca, druga edycja CuValley Hack koncentruje się na wyzwaniach hutnictwa. Zespoły biorące udział w hackathonie będą miały za zadanie opracować w 40 godzin rozwiązania służące m.in. analizie i poprawie  efektywności energetycznej pieca obrotowo-wahadłowego, optymalizacji energetycznej zespołu pompowego układu chłodzenia pieca zawiesinowego lub przygotować model danych wyznaczający jakość katod.

Stworzenie inspirujących i możliwych do zaimplementowania rozwiązań związanych z miedzią będzie wiązało się z optymalizacji funkcjonujących procesów produkcyjnych, uwzględnieniem efektywności energetycznej oraz minimalizacją występowania awarii. Łączna pula nagród w hackathonie wynosi 120 000 złotych. Więcej informacji o zadaniach oraz poszukiwanych rozwiązaniach znaleźć można na stronie CuValley Hack 2022. Aby dołączyć do wydarzenia i stanąć oko w oko z wyzwaniem, należy zarejestrować się na wydarzenie. Dla pierwszych 200 osób, które przejdą poprawnie proces rejestracji przewidziane są powitalne pakiety, pełne atrakcyjnych niespodzianek.  Na wydarzenie zgłaszać się mogą pojedyncze osoby lub drużyny, liczące maksymalnie pieć osób.  Autorzy najlepszych projektów w danej kategorii wezmą udział w sesji Q&A na wirtualnej scenie.

Uczestnicy CuValley Hack będą mogli liczyć na wsparcie ze strony ekspertów, którzy odpowiedzą na pytania oraz pomogą uczestnikom obrać odpowiedni kierunek w pracy nad projektem i podpowiedzą, w jaki sposób podejść do tematu by rozwiązanie było skuteczne i praktyczne. W trakcie hackathonu zorganizowane zostaną webinary tematyczne oraz prelekcje, które przybliżą uczestnikom poruszaną w wydarzeniu tematykę.