KGHM zaprasza programistów z całej Polski do udziału w pierwszym, wirtualnym hackathonie, zrealizowanym z okazji 60-lecia istnienia spółki. Będzie to okazja do kreatywnego rozwiązywania wyzwań w ramach wydarzenia zatytułowanego CuValley Hack – i to niebanalnych wyzwań, które mogą przyczynić się do ratowania życia górników: przewidywania wstrząsów, prognozowania awarii maszyn górniczych, stabilizacji pieca zawiesinoswego.

CuValley Hack 2021 odbędzie się w dniach 11-13 czerwca. Wszystkie wyzwania, które zostaną postawione uczestnikom bazują na analizie danych i wymagają stworzenia modeli predykcyjnych.

„Jestem przekonany, że pula nagród 100 tysięcy zł oraz możliwość współpracy z globalnym innowacyjnym gigantem będzie atrakcyjna dla programistów. Jesteśmy otwarci na pomysły spoza KGHM. Pilotażowo uruchamiamy program Dolina Miedziowa, aby ułatwić dialog z innowatorami i startupami. Hackathon jest jednym z elementów programu.” – Marcin Chludziński, prezes KGHM

Maraton programowania będzie trwał 40 godzin. W jego trakcie uczestnicy skupią swoje wysiłki na analizie danych z wykorzystaniem AI, nauczania maszynowego i big data, wszystko to związane z wykorzystaniem automatyki przemysłowej. Rozwiązania programistyczne mają wpłynąć na zmniejszenie poziomu awaryjności w maszynach SMG, stabilizację pracy pieca zawiesinowego oraz wspomóc predykcję wstrząsów. Szczegółowe informacje na temat trzech zadań do wykonania dostępne są na stronie internetowej hackathonu. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy dokonać rejestracji na stronie CuValley Hack 2021. Wstęp na hackathon jest darmowy. Pierwszych stu potwierdzonych uczestników otrzyma zestaw prezentów – niespodziankę. Uczestnicy CuValley Hack mogą pracować nad pomysłami w pojedynkę lub z zespołem. Najlepszymi projektami w danej kategorii oznaczają występ na wirtualnej scenie oraz udział sesji Q&A na żywo.

CuValley Hack to nie tylko hackathon – to również bogata agenda webinarów tematycznych, talki prowadzone przez keynote speakerów oraz potężna dawka wiedzy w pigułce. Wszystko to ma służyć za inspirację uczestnikom wydarzenia. Nie zabraknie także dodatkowych aktywności, konkursów i networkingu.

Miedź, będąca głównym zagadnieniem hackathonu to surowiec o szerokie zastosowaniu w przeróżnych sektorach gospodarki, pełniący kluczową rolę w rozwoju innowacyjnych gałęzi przemysłu. To również podstawa energetycznej innowacji, zwłaszcza w zakresie zielonej energii, która dziś odpowiada za aż jedną czwartą światowej energetyki. Zapotrzebowanie na wyjątkowe właściwości miedzi rośnie, przy czym jej zasoby naturalne są stosunkowo małe. Polska jest jednym z najważniejszych na świecie krajów pod względem zasobności złóż miedziowych, a za sprawą KGHM również wydobycia czerwonego metalu.

Bieżące informacje na temat CuValley Hack 2021 można śledzić w serwisach społecznościowych, na Facebooku, LinkedIn oraz
Twitterze. Pixel i PSX Extreme są patronami medialnymi wydarzenia.