Kolorowa platformówka komnatowa na ZX Spectrum 48K strorzona przez Furillo Productions da nam okazję sprawdzić się w roli pogromcy wampirów. Do dyspozycji – 15 żyć (liczonych w krucyfiksach), albo 5 żywotów (w trybie dla twardzieli).

W fabułę tej opowieści zamieszany został profesor Abraham Van Helsing, który właśnie stanął sobie późną nocą przez zamkiem hrabiego Draculi, by hobbystycznie zająć się zwalczaniem sukubów. Jako, że zapomniał zabrać kołki, jakże przydatne w takich przypadkach, będziemy musieli wspomóc pogromcę w poszukiwaniach, krążąc po ciemnych korytarzach i poszukując trumien pełnych potworów. Do odstraszania maszkar przyda się ząbek czosnku, a po wykonaniu misji – będzie trzeba ewakuować się przez zwodzony most, po drugiej stronie zamku. Ucieczka będzie możliwa jedynie po pokonaniu wszystkich sukubów i zebraniu każdego ząbka czosnku…

W Cursed Demons of Wallachia do sterowania wystarczy joystick lub klawiatura (QAOP + spacja). Opisany powyżej cel rozgrywki sprowadza się do zabicia 18 sukubów, zdobycia 18 ząbków czosnku oraz zniszczenia 87 demonów.